Android

Části uživatelů skončí aplikace WhatsApp! Zjistěte, jestli i vám

Části uživatelů skončí aplikace WhatsApp! Zjistěte, jestli i vám
Zdroj: Profimedia

WhatsApp, oblíbená aplikace pro posílání zpráv přes mobilní telefon, oznámila ukončení podpory pro další uživatele. Už v lednu společnost upozornila na to, že aplikace přestane fungovat některým verzím operačních systémů iOS a Androidu, teď přidala i systém Windows Phone.

Změna by měla začít platit s koncem příštího roku. Pro Windows, respektive výrobní společnost Microsoft, jde o poslední hřebíček do rakve jejich mobilnímu operačnímu systému, který nikdy zdatně nekonkuroval známějším systémům a tím pádem se nedočkal ani celosvětového úspěchu a rozšíření mezi uživateli. Někteří ho dokonce už od počátku označovali za mrtvou platformu.


A měli pravdu. Už vloni se prodal poslední telefon se systémem od Microsoftu a společnost také od 10. prosince 2019 nebude vydávat žádné aktualizace na nejnovější OS Windows 10 Mobile. Své uživatele vyzvala firma na svém blogu k přechodu na Android nebo iOS.


WhatsApp přestane od příštího roku fungovat také uživatelům s verzí Androidu 2.3.7 a nižší nebo iOS 7 a nižší. Pokud některou z těchto verzí operačních systémů na svém telefonu ještě stále máte a WhatsApp chcete nadále používat, bude potřeba váš operační systém aktualizovat na novější - tedy pokud je to technicky možné.

Související obsah

Aplikace Whatsapp je mobilní platforma pro posílání textových zpráv, obrázků nebo videí. V Česku jde podle agentury AMI Digital o druhou nejoblíbenějíš chatovací aplikaci. Na prvním místě se drží Facebook Messenger.

nor TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Android

Důležité Události

Krátká zpráva

Královna Alžběta už zase pracuje

Britská královna Alžběta II. se vrátila ke svým povinnostem. Virtuálně přijala na audienci dva velvyslance. Přes internet hovořila s Gunnem Kimem z Koreje a Markusem Leitnerem ze Švýcarska. Královna by se měla 1. listopadu zúčastnit recepce o změně klimatu. Závěrečné rozhodnutí k její účasti by mělo přijít do víkendu, napsal deník Daily Mirror.

Píše se na Deník.cz