výbuch elektrárny

Výbuch v areálu jaderné elektrárny ve Francii zranil 5 lidí

Jaderná elektrárna ve Flamanville ve Francii
Zdroj: Profimedia
Jaderná elektrárna ve Flamanville ve Francii
Téma:

Ve Francii vybuchla jaderná elektrárna. Na místě jsou podle prvních zpráv zranění, ale únik radiace prý nehrozí. Neštěstí se stalo na severu země ve městě Flamanville.

Těsně před polednem se objevily informace, že zraněno bylo pět lidí, kteří se po výbuchu nadýchali blíže nespecifikovaných zplodin a výparů. Zranění by měla být pouze lehčího charakteru.
 

O explozi informovaly místní noviny, podle kterých se výbuch ozval v deset hodin místního času v jedné ze strojoven elektrárny. Místní prefektura ovšem podle portálu rt.com uklidňuje místní slovy, že únik radiace nehrozí.Podle deníku La Presse de la Manche bylo v době výbuchu kolem a přímo uvnitř zmíněné strojovny nejméně sedm lidí. O chvíli později do areálu vjelo několik sanitek.


Úřady později doplnily, že i když výbuch se stal mimo nukleární zónu, každopádně šlo o závažnou mechanickou závadu a první reaktor elektrárny bude preventivně vypnut.


V elektrárně ve Flamanville momentálně fungují dva reaktory z osmdesátých let vyrábějící 1,3 gigawattů každý. Hned vedle se právě staví třetí reaktor, který by měl být hotový příští rok.

Související témata:
TN.cz