Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

incident u Převýšova

Vlak nezastavil a naproti jel další. Svědkyně: 'Málem jsme se srazili!'

Požár vlaku
Zdroj: TV Nova
Ilustrační foto

Na zhruba tři hodiny musel být v sobotu večer omezen provoz na železniční trati mezi Převýšovem a Chlumcem nad Cidlinou. Důvodem byla zřejmě nepozornost strojvůdce, který podle policie projel návěstidlo na červenou a zastavil o desítky metrů dál. V tu dobu jel proti němu další vlak, který musel prudce brzdit.

"Již přes dvě hodiny sedíme v soupravě z Praha hl. n. do Trutnova. Na křížení u Převýšova jsme se málem srazili s vlakem jedoucím proti nám. Pomocí rychlobrzdy soupravy zastavily," popsala TN.cz incident jedna z cestujících.

 

Ačkoli je spojení "málem srazili" podle policie přehnané, mluvčí Jan Čížkovský připustil, že o incidentu ví a vyšetřovatelé se událostí intenzivně zabývají. "Obdobné oznámení jsme přijali, ale naštěstí nedošlo k žádnému zranění," sdělil.

 

Podle něj strojvůdce jednoho z vlaků přejel asi o stovku metrů návěstidlo, kde měl zůstat stát. "Naproti jel vlak, ten včas zastavil," ubezpečil Čížkovský. Vlaky zůstaly stát několik set metrů od sebe," dodal.

 

 

Policie nyní mimo jiné šetří i to, jestli hlavní příčinou incidentu byla nepozornost strojvůdce. Až výsledky jejich pátrání rozhodnou, jestli by měl být strojvůdce stíhán. "Je možné, že dojde na pravní kvalifikaci obecné ohrožení z nedbalosti. Na závěry je ale ještě brzy," vysvětlil mluvčí.

 

Trať byla před devátou hodinou plně zprovozněna. Cestující ale na tento otřesný zážitek zřejmě hned tak nezapomenou.

lud TN.cz