SNĚMOVNÍ VOLBY

Volební průzkum: Hnutí ANO stále vede, posílili Piráti a ČSSD

Roman Dolejský
Roman Dolejský
Publikováno 2. 9. 2020
Téma:

ANO si stále udržuje přední pozici. Každý osmý člověk si není jistý tím, jakou stranu by volil a jestli by šel vůbec k volbám. Agentura Median zveřejnila aktuální průzkum volebních preferencí.

Ve sněmovním volebním modelu podle Medianu zůstává na prvním místě hnutí ANO s 29,5 procenty voličů. Na druhé místo poskočili Piráti s 12,5 procenty, ODS skončila třetí s 11 procenty.


"Piráti si drží podobný zisk jako v březnovém modelu, naopak ODS mírně ztratila a z 13 procenty se propadla na současných 11 procenty," uvedla agentura.

 


Průzkum je dobrou zprávou pro sociální demokracii, která posílila na 9,5 procenta a je na čtvrtém místě. Naopak STAN a lidovci se drží těsně nad pětiprocentní hranicí pro vstup do Sněmovny. Pod čarou je na tom nejlépe Trikolóra s 2,5 procenty a Zelení se dvěma procenty.

 

 


Voleb by se určitě zúčastnilo 54 procent respondentů. Naopak 30 procent si je jisto, že by se k hlasovacím urnám nedostavilo.

 

Od začátku dubna do konce července agentura nemohla sbírat data kvůli koronaviru, období je vyznačeno okrovou barvou:

 

"Každý osmý respondent si přitom není jistý ani účastí, ani volenou stranou. Podpora stran se tak může dynamicky měnit. Vzhledem k nezakotvenosti voličů není vhodné predikovat, která ze stran se ziskem okolo pěti procent by se nyní reálně dostala do Poslanecké sněmovny," objasnila agentura.

 

Anketa

Kterou stranu byste volili ve sněmovních volbách?

Hlasovalo 560 lidí.

 

TN.cz