Neuvěřitelné

Vůdce Islámského státu unikl náletu! Kvůli byrokratům!

Vůdce Islámského státu Abu Bakr al-Baghdádí
Zdroj: isifa.com

Byrokracie znepříjemňuje životy obyčejných lidí dnes a denně. Jak ovšem ukazuje čerstvý případ z války proti Islámského státu, úředník s razítkem může ohrozit i zásadní vojenské operace.

Irácké armádě se nedávno podařilo vystopovat vůdce radikálů z Islámského státu Abua Bakra al-Baghdádího na irácko-syrské hranici. Tam se scházel se svými poradci a tucty nových rekrutů.


Irácká tajná služba proto bez váhání nakázala vojenskému letectvu, aby v oblasti provedlo úder. Jenže pak se to pokazilo. Ouřadové z ministerstva obrany totiž odmítali akci posvětit potřebnými povoleními, protože špioni odmítli uvést jméno cíle, asi z obav ž prozrazení.


Jenže čas pochopitelně běžel dál. Úředním šimlem sice nakonec pohnul sám premiér, jenže mezitím už byl Baghdádí v pohybu a stíhačky tak musely trefovat konvoj v pohybu.


To se sice podařilo, jenže protože piloti nevěděli, ve kterém autě vůdce islamistů cestuje, museli nálet rozptýlit na větší plochu a Baghdádího tak jen zranili, místo aby ukončili jeho život.

pez TN.cz