BEZOHLEDNOST

Kvůli fotkám lidé masivně ničí úrodu jetele, stěžuje si Agrární komora

Poničená úroda jetele - 9
Zdroj: Agrární komora ČR
Poničené pole
Roman Dolejský
Roman Dolejský
26.5. 2020 8:49
Téma:

Na bezohledné chování českých a slovenských výletníků upozornila Agrární komora ČR. Kvůli fotkám nebo posezení na romantickém místě v poli lidé houfně ničí úrodu jetele.

Přístup na pole v Česku i Slovensku není obvykle nijak zásadně omezený, pokud se lidé chovají ohleduplně. To se ale někdy moc nedaří, zvláště když kvetoucí rostliny lahodí oku. Na snímky poničené úrody jetele se můžete podívat v galerii na konci článku.


“Respekt k práci druhých se zřejmě v dnešní době moc nenosí. Takové jednání nám přijde jako vrchol lhostejnosti. Připouští si ti lidé aspoň na chvilku, že pole někomu patří a že někomu ničí úrodu? Opravdu si někdo musí fotit auto s jetelem?“ uvedla na svém facebooku Agrární komora ČR v reakci na sérii fotek z Česka i Slovenska, na němž houfy turistů ničí úrodu jetele.

 


Jetel zemědělci pěstují jako krmivo pro zvířata a jako zelené hnojení. “Asi to výletníci nevědí. Určitě by se jim taky nelíbilo, kdyby jejich obývákem prošel farmář v holinách nebo přejel traktorem jejich anglický trávník. Prosíme, nedělejte si fotky v úrodě. Sice možná budete mít líbivou fotku, ale ničíte tím někomu jinému jeho práci. Děkujeme,“ žádá komora.

 

GALERIE: Poničená úroda jetele

1
/
8
Zdroj: Agrární komora ČR
Poničená úroda jetele - 3

 

Muž v Praze se snažil nakrást si dezinfekci z metra domů. Podívejte se na záběry bezpečnostní kamery:


 

TN.cz