zázračný nápoj

Vyměňte kávu za zelený čaj! Porazíte chřipku i obezitu

Zelený čaj
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com
Téma:

Čaj je druhým nejznámějším a nejrozšířenějším nápojem na světě, hned po vodě. Věděli jste ale, že zelený čaj má navíc blahodárný vliv na vaše zdraví?

Blahodárné účinky popíjení zeleného čaje jsou lidstvu známé prakticky od nepaměti. Tento nápoj má opravdu nemálo pozitivních účinků na naše tělo. Zelený čaj obsahuje mnoho flavonoidů (antioxidanty) – pravidelná konzumace tohoto nápoje pomáhá snížit riziko onemocnění rakoviny kůže, prsu, plic a tlustého střeva a je výbornou prevencí proti srdečním chorobám.

 

Cítíte-li, že vás zdolává chřipka, není nic jednoduššího, než si připravit dobrý zelený čaj. Posiluje imunitu, obsahuje také vitamíny, minerály, kofein a pak zejména polyfenoly, hlavně katechin zvaný epigallokatechin galát. Má se za to, že právě polyfenoly jsou zodpovědné za užitečné účinky zeleného čaje při uchovávání zdraví.

 

Jak zelený čaj připravit

Při zalévání čaje musí mít voda teplotu kolem 60-80˚C a louhovat ho nechte 3-5 minut. Dodržení tohoto postupu je opravdu velmi důležité! Pokud čaj takto nepřipravíte, tak bude mít úplně jinou chuť než má mít.

 

Mnohostranná prospěšnost

Konzumace čaje, zvláště zeleného, přispívá k zachování zdraví a udržení dobré kondice až do pozdních let. Zeleným čajem se revitalizuje organismus po větší fyzické námaze, je tedy vhodným nápojem i po jakékoliv sportovní aktivitě.

 

Prevence rakoviny

Flavonoidní látky, které jsou zodpovědné za chemopreventivní účinky, jsou významnou skupinou tzv. fytonutrientů, kterým se občas říká vitamíny nové generace. V těle působí jako lovci volných radikálů.

 

Zdroj fluoru pro zdravé zuby

Čaj obsahuje mnohé vitamíny a minerální látky včetně fluoru. Fluorované sloučeniny působí proti vzniku zubního kazu, a proto se výtažky z čaje často používají při výrobě zubních past.

 

 

Chrání před obezitou

Zelený čaj je vhodným doplňkem všech redukčních diet a pomáhá vyrovnat narušený metabolismus. Látka obsažená v zeleném čaji chrání před obezitou. Tento účinek není vyvolán snížením chuti k jídlu, ale omezením procesu trávení ve střevech a zvýšeným spalováním tuků.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

NOVÁ VĚDECKÁ STUDIE: Skutečný původ rakoviny? Tak tohle vás šokuje!

HAZARD SE ZDRAVÍM. Dáváte si ráno jako první kávu? Až zjistíte, co vám hrozí, už nikdy ji nebudete pít nalačno!

has TN.cz