Chatovací aplikace

WhatsApp nečekaně couvl! Nové podmínky užívání zatím odkládá

WhatsApp
Zdroj: Profimedia
Ilustrační obrázek
Jan Houška
Jan Houška
Aktualizováno 12:26
19.1. 2021 10:27
Téma:

Oblíbená chatovací aplikace WhatsApp přichází s novými podmínkami užívání. Ty měly začít platit už od 8.února. Společnost Facebook, která oblíbenou aplikaci vlastní, je však zničehonic odložila. Kontroverzní podmínky začnou nově platit až od května.

Nové podmínky, které způsobily masivní odchod uživatelů z vyhledávané chatovací aplikace WhatsApp, začnou platit až od 15. května. Podle společnosti Facebook je důvodem nedorozumění, které oznámení podmínek způsobilo, píše BusinessInsider.

 

Uživatelé, kteří po zavedení nových podmínek budou chtít i nadále aplikaci používat, budou muset sdílet data s Facebookem a s dalšími příbuznými společnostmi. Mezi sdílenými daty má být IP adresa, telefonní číslo nebo údaje o mobilním zařízení. Ovšem Facebook se také dozví o finančních transakcích uživatelů (využívajících službu WhatsApp Pay) včetně metody platby nebo částce.

 

 

Většina uživatelů se proto vůči plánovaným změnám ohradila. Nové podmínky považují za velký zásah do soukromí. Důležité je však upozornit, že nové podmínky se netýkají všech uživatelů oblíbené aplikace.


Například uživatelé z Evropské unie si mohou oddechnout. V EU se totiž technologické společnosti musí řídit přísnějšími pravidly pro ochranu osobních údajů, zejména s nařízením GDPR. Aplikace WhatsApp tak po těchto uživatelích nemůže požadovat sdílet data s dalšími společnostmi.

 

Společnosti Facebook hrozí rozpad, důvodem jsou žaloby desítek států. Podívejte se na reportáž televize Nova:


 

TN.cz