Zajímavosti

WhatsApp pod palbou kritiky! Lidé nechtějí dávat svoje data Facebooku

WhatsApp pod palbou kritiky! Lidé nechtějí dávat svoje data Facebooku
Zdroj: Getty Images

Oblíbená chatovací aplikace WhatsApp změní od února pravidla o soukromí. Uživatelská data se budou automaticky sdílet se společností Facebook, která službu vlastní. Lidé se ve velkém bouří a plánují aplikaci přestat používat. Do ústředí společnosti Marka Zuckerberga ale informace o sobě posílají už čtyři roky, pokud to v nastavení nezakázali.

WhatsApp od minulého týdne rozesílá svým uživatelům zprávu o změnách podmínek soukromí, které začnou platit 8. února. Kdo chce chatovací aplikaci nadále používat, musí je odsouhlasit.

Zásadní novinkou, proti které se lidé hromadně bouří, je odstranění možnosti nesdílet uživatelská data se společností Facebook, která je podle svých slov využívá k vylepšení "uživatelského komfortu". V praxi to znamená, že informace o používání služby se budou do Facebooku posílat automaticky.

Jak ale upozornil portál wired.com, valná většina lidí tato data s Facebookem sdílí už od roku 2016, protože o možnosti odesílání vypnout vůbec nevěděla. Uživatelům to začíná vadit až teď, když je na zavedený postup WhatsApp otevřeně upozornil. Ve skutečnosti se pro ně ale nic nemění.

Související obsah

Obavy z toho, že se cizí lidé dostanou k vašim zprávám, nejsou vůbec namístě. Na jejich šifrování, jež platí za jednu z největších předností aplikace, se totiž nic nemění.

K hromadnému odchodu z chatovací aplikace navzdory tomu vyzval také vynálezce Elon Musk. Následovat ho zřejmě bude nezanedbatelný počet lidí.

WhatsApp, který má přes dvě miliardy uživatelů, převzala společnost Facebook v roce 2014. V poslední době službu čím dál víc sbližuje se svými ostatními aplikacemi, v plánu je do budoucna úzké propojení s Messengerem a Instagramem.

Pokud chcete aplikaci WhatsAppp nadále používat, musíte souhlasit s novými podmínkami:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zajímavosti

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Píše se na Deník.cz