přehled změn

YouTube od června mění podmínky! Některé věci zakáže, jiné zpeněží

Youtube - změny
Zdroj: Getty Images, TN.cz/ YouTube
Ilustrační foto
Lucie Krošová
Lucie Krošová
Aktualizováno 15:42
25.5. 2021 15:23
Téma:

Největší internetový web pro sdílení videosouborů YouTube od června mění smluvní podmínky. Uživatelům už začal rozesílat informační e-maily, ve kterých se snaží objasnit, jaké aktivity budou zakázány a jak zpeněží obsah služeb.

Internetová platforma Youtube od 1. června 2021 aktualizuje smluvní podmínky. K podobné změně došlo ve Spojených státech v listopadu 2020. Od nového měsíce budou platit všude.

 

"Tyto změny by neměly výrazně změnit váš přístup nebo používání služby YouTube," ubezpečili provozovatelé. 

 

Jedno z omezení, se kterým se lidé mohou setkat, se týká rozpoznávání obličejů a identifikace lidí. "Podmínky služby stanovují, že bez svolení nemůžete shromažďovat žádné informace, které by mohly identifikovat osobu," informuje YouTube. Bude tak například zakázané shromažďovat uživatelská jména.

 

 

Druhá změna se týká poplatků. "YouTube má právo na zpeněžení veškerého obsahu na platformě a reklamy se mohou zobrazovat i u videí z kanálů, které nejsou v Partnerském programu YouTube," varují provozovatelé.

 

V praxi tak bude moct YouTube vkládat reklamy prakticky do jakéhokoliv videa nebo třeba účtovat poplatky za přístup. "Touto smlouvou vám nevzniká nárok na žádné platby," stojí ve smluvních podmínkách.

 

Od 1 června navíc budou všechny platby od YouTube, na které můžete mít nárok ze smlouvy mezi vámi a YouTube (týká se i plateb z Partnerského programu YouTube, členství v kanálu nebo funkce Superchat), považovány za autorské poplatky. "Pokud to stanovuje zákon, společnost Google bude z těchto plateb strhávat srážkovou daň," upozorňují provozovatelé.

 

Kompletní přehled všech platných i chystaných smluvních podmínek najdete zde.

 

V roce 2018 se v hlavním sídle společnosti YouTube střílelo. Žena nejprve zranila několik lidí, pak otočila zbraň proti sobě:

 

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz