Na poslední chvíli

Opilý pilot chtěl odletět s letadlem plným lidí, zatkli ho na palubě

Airbus A321 Delta Airlines
Zdroj: Profimedia

Velký hazard s životy cestujících si dovolil pilot americké společnosti Delta Air Lines. Se strojem plným cestujících chtěl odletět i přesto, že byl pod vlivem alkoholu. Bezpečnostní složky mu v tom naštěstí včas zabránily a opilého pilota přímo na palubě zatkly.

S letadlem plným cestujících měl opilý pilot odstartovat z letiště v americké Minnesotě. Šlo o Airbus A321, který u společnosti Delta Air Lines pojme téměř 200 cestujících.

 

"Třicetiletý pilot z Minnesoty Gabriel Lyle Schroeder byl obviněn z toho, že přišel na palubu pod vlivem alkoholu," uvedl mluvčí letiště Patrick Hogan pro CNN.

 

Předtím než opilý pilot nastoupil do letadla, vzbudil podezření už při běžných kontrolách. Policie ve Schroederových věcech pak alkohol skutečně našla. Mluvčí letiště už ale odmítl prozradit, o jaký alkohol se jednalo. A dále upozornil, že nyní se bude čekat na výsledky toxikologie.

 

 

Pilot samotný i letecká společnost odmítla celou situaci komentovat. "Společnost Delta spolupracuje na vyšetřování. Firemní politika ohledně alkoholu je u nás jednou z nejpřísnějších a v případě porušení pravidel nebudeme shovívaví," uvedla ve svém prohlášení Delta Air Lines. Letadlo odletělo s jinou posádkou a mělo nakonec pouze kratší zpoždění.

jiha TN.cz