Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

nový domov

Z množírny se podařilo zachránit 56 koček, stát hledá milující rodiny

Kočičky se zlomenými srdíčky
Zdroj: facebook, Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových - ÚZSVM

Díky intenzivní práci celé spousty lidí, organizace pro záchranu zvířat, útulku a právní kanceláře se podařilo zachránit z množírny v Neratovicích 56 koček. Po dlouhém boji přešlo vlastnictví na stát, který nyní hledá milující rodiny pro všechna nebohá zvířata.

Nelegální množírny jsou i v České republice problémem, zvířata často žijí ve velmi špatných podmínkách a jsou na tom zdravotně velmi špatně. Někdy se naštěstí taková zařízení daří vypátrat a nebohá zvířata zachránit.

 

To se povedlo i v případě množírny v Neratovicích. Společnosti AniDef - útulek Žim a organizaci Hlas zvířat ve spolupráci s právní kanceláří se po stovkách hodin úmorné práce podařilo docílit pravomocného a vykonavatelného rozhodnutí o změně vlastnictví koček.

 

Oficiálně tedy přešly kočky do vlastnictví státu. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových nyní prostřednictvím útulku hledá milující rodiny, které by kočičky adoptovaly.

 

"Všechny jsou krásné, byť některé nejsou socializované, ale všechny mají zlomená srdíčka, jelikož touží po laskavém majiteli," zveřejnil ÚZSVM na sociálních sítích a dodává: "Věříme, že tihle chlupáčci jistě brzy najdou nový domov."

 

 

"Upozorňujeme, že některé kočičky si bohužel nadále nesou psychické následky a u některých bude ještě potřeba pracovat na socializaci a překonávání strachu. Prosíme, nevybírejte proto kočičky jen podle fotografií, ale především dle popisků – v nich také najdete informace o aktuálním zdravotním stavu, protože některé kočičky jsou vzhledem ke špatnému stavu, v jakém byly přijaty, stále v léčení a bude potřeba je v případě adopce doléčit doma," uveřejnil útulek Anidef.

 

V případě, že byste chtěli některé z koček poskytnout domov a milující péči, prohlédněte si fotoalbum včetně popisku a kontaktujte útulek na čísle u jednotlivých fotografií.

 

Celý příspěvek včetně fotogalerie s popisky koček najdete zde:


 

klma TN.cz