Neštěstí na Karlovarsku

Za vlakové neštěstí mohla lidská chyba. Policie zadržela strojvůdce

Eva Pavelková
Eva Pavelková, Dominika Janochová
7.7. 2020 20:28
Téma:

Policie spolu s Drážní inspekcí vyšetřuje úterní srážku dvou osobních vlaků na Karlovarsku. Zatím vše ukazuje na lidskou chybu. Kriminalisté případ řeší pro obecné ohrožení z nedbalosti, jednoho člověka zadrželi.

"Nechci předbíhat, ale některé indicie už jsou jasně dané. Je to opravdu selhání lidského faktoru. My budeme analyzovat, kde k němu došlo," řekl v Televizních novinách generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda.

 

Na trati, kde se neštěstí stalo, není žádné zabezpečovací zařízení. "Je zde ale jasně stanoven systém, jak jízdu vlaku obsluhujeme. Zabýváme se dalším vybavením takovýchto tratí, je jich celkem 60," doplnil Svoboda.

 

Policie už oznámila, že nehodu vyšetřuje pro podezření z obecného ohrožení z nedbalosti. "V současné době máme jednu osobu v zadržení. Přesné příčiny a okolnosti této srážky prověřujeme a spolupracujeme v tomto ohledu s Drážní inspekcí," sdělila policejní mluvčí Zuzana Týřová.

 

 

Podle informací portálu idnes.cz policie zadržela strojvůdce vlaku, který směřoval do Karlových Varů. Oba strojvedoucí při srážce utrpěli zranění. Podle nejnovějších zpráv se zranilo 22 pasažérů, další dva lidé na místě zemřeli.

 

Ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO) vyjádřil soustrast rodinám obětí a přislíbil odškodné. "Pochopitelně se bude postupovat standardní cestou. Uvidíme, jak se bude vyvíjet  situace s těžce zraněnými," uvedl v Televizních novinách. Celý rozhovor si pusťte zde:

 

TN.cz