Domácí

Při srážce vlaků na Karlovarsku dva lidé zemřeli. Zraněných jsou desítky

Na Karlovarsku se v úterý odpoledne srazily dva osobní vlaky. Podle záchranářů zemřeli dva lidé a desítky dalších utrpěly zranění. Všechny už se podařilo z vlaků vyprostit. Policie případ vyšetřuje jako obecné ohrožení z nedbalosti.

Dva osobní vlaky se srazily v úterý mezi Novými Hamry a Perninkem na Karlovarsku asi deset minut po třetí odpoledne. Při srážce se těžce zranili čtyři lidé, dva zemřeli. Celkový počet zraněných je 22. Vlaky jelo 33 cestujících.

"Záchranné složky pracují na maximum, všichni zranění jsou už vyproštění," napsal ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) na twitteru kolem čtvrt na šest večer.

Jste svědkem nebo účastníkem této nehody? Máte fotku nebo video? Pošlete nám je na zpravy@nova.cz nebo na náš facebook.

"V dané věci jsme zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zločinu obecné ohrožení z nedbalosti. V současné době máme jednu osobu v zadržení," uvedla policejní mluvčí Zuzana Týřová. Zadrženým je jeden ze strojvůdců, více si přečtěte v tomto článku na TN.cz.

Policisté nehodu vyšetřují spolu s příslušníky Drážní inspekce. "Provoz na trati je omezený. Drážní inspekce bude šetřit příčiny a okolnosti mimořádné události v místě jejího vzniku. Prozatím byly škody odhadnuty na 20 milionů korun," upřesnil mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Související obsah

U nehody zasahovalo asi deset jednotek záchranné služby, sedm z Karlovarského kraje a tři posádky z Ústeckého kraje. "Byla také aktivovaná letecká záchranná služba Plzeňského a Jihočeského kraje. Požádali jsme o pomoc hasiče s evakuačním autobusem a dopravní zdravotníky," doplnil Hes. Celkem se jednalo o více než sto lidí.

Na místo zamířil generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda a ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO). "Jsem hluboce zarmoucen zprávou o vlakovém neštěstí na Karlovarsku. Chci vyjádřit soucit s oběťmi tragédie a soustrast jejich rodinám," kondoloval Havlíček na twitteru.

Podívejte se na reportáž z Odpoledních Televizních novin:

Srazil se vlak jedoucí z Karlových Varů do Johanngeorgenstadtu v Německu s vlakem v protisměru. Omezení dopravy v úseku trvalo do středeční půl šesté ráno. O náhradní dopravu se staraly autobusy.

Na další záběry z místa se podívejte zde:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Soud osvobodil exministra Bártu i zpravodajce Petržílka

Soud v úterý osvobodil exministra Víta Bártu a bývalého zpravodajce BIS Jana Petržílka. Oba byli obžalováni, že měli vynést odposlechy rozhovorů bývalého pražského primátora Pavla Béma a lobbisty Romana Janouška. Toto obvinění se však neprokázalo.

Krátká zpráva

Řecko zavádí povinné očkování proti covidu-19 pro lidi starší 60 let

Řecká vláda rozhodla o povinném očkování proti covidu-19. Týká se lidí starších 60 let, kteří ho budou muset podstoupit do poloviny ledna. Pokud se někdo z této věkové skupiny obyvatel naočkovat nenechá, hrozí mu pokuta ve výši 100 eur. "Je to cena, kterou musíme zaplatit kvůli zdraví," okomentoval povinné očkování řecký premiér Kyriakos Mitsotakis. Ze zhruba jedenácti milionů Řeků je naočkováno 63 procent. Z rizikové skupiny nad 60 let není naočkováno asi 520 000 lidí, píše agentura Reuters.

Píše se na Deník.cz