Mimozemský život

Záhada: Na Marsu našli úkaz připomínající Stonehenge

Stonehenge na Marsu
Zdroj: NASA
Téma:

Fotografie povrchu Marsu, které zveřejnila Arizonská univerzita, zaujaly lovce senzací. Tvrdí totiž, že se na nich objevil úkaz podobný slavnému Stonehenge. I o původu známé britské atrakce se vedou bouřlivé debaty.

Teorie, že Stonehenge vybudovala mimozemská civilizace, má spoustu zastánců. Ti teď tvrdí, že fotografie povrchu Marsu dokazují, že obě planety navštívila přibližně před 5 tisíci lety mimozemská civilizace, která úkazy postavila.

 

Vědci pro marťanské Stonehenge, ufology hned pokřtěné Marshenge, mají ale jiné vysvětlení. Podobné úkazy totiž vznikají často přirozenou cestou. Na zemi například posunem kamenů při tání ledu. Navíc, fotografie z Marsu nejsou příliš kvalitní.

 

GALERIE: Objekty pozorované na povrchu Marsu

1
/
8
Zdroj: NASA
Život na Marsu ; Na Marsu se měly objevit záhadné bytosti

 

Lovci senzací ale trvají na svém: "Vypadá to neuvěřitelně podobně tomu, co máme na zemi," řekl uživatel YouTube přezdívaný Mr. Enigma, který na snímcích Arizonské univerzity Marshenge našel. "Jen říkám, že ohledně tohohle úkazu je něco zvláštního, vypadá to hodně jako starověké Stonehenge."

 

"Mohli stavitelé Stonehenge navštívit také Mars a postavit to samé nebo mohlo se stát, že jsme návštěvníky naučili, jak něco takového postavit a oni to pak udělali pro dlouho ztracenou civilizaci na Marsu. Nebo je to jen další iluze?" ptá se Mr. Enigma.

 

 

Vědci se přiklánějí k poslední variantě. Ostatně na fotografiích povrchu Marsu lidé našli už kdeco - Ježíše, bitevník z Hvězdných válek, semafor či gigantickou lžíci. Pro to, když lidé vidí známé objekty v ostatních věcech, existuje i odborný název - pareidolie.

 

Související témata:
vbo TN.cz