To se jen tak nevidí

Zběsilá honička v centru Brna. Z auta vyhazovali i zbraně! VIDEO

Téma:

Dramatickou honičku zachytily v úterý v noci kamery v policejních autech v centru Brna. Před muži zákona prchalo kradené auto s rakouskou registrační značkou. V něm sedělo pět cizinců. Za jízdy dokonce z auta vyhodili samopal. Zastavila je až policejní střelba.

Podezřelého auta si všimla v Křenové ulici hlídka cizinecké policie. Volskwagen s tmavými skly a rakouskou značkou policisty zaujal, pohled do databáze ukázal, že po autě se pátrá v celém Schengenském prostoru. Ačkoliv před policisty jel volkswagen, značky měly patřit Mercedesu.

 

"Policisté se snažili vozidlo zastavit, ale řidič na výzvy hlídky nereagoval. Řítil se centrem města agresivní a rychlou jízdou, do pronásledování se musely zapojit další hlídky. Na ulici Rooseveltova porazil dopravní značky, kdy museli i lidé na chodníku uskakovat, nezastavil jej ani zátaras policejních aut," uvedla policejní mluvčí Petra Hrůzová.

 

Honička pokračovala dál. Hlídky se snažily auto zastavit, dokonce s ním v jednu chvíli i kolidovaly, auto mířilo na dálnici. Přes Zvonařku a Hněvkovského ulici, kde ho nezastavilo ani dopravní omezení, protože řidič značky prorážel, najelo do protisměru na dálnici D2.

 

"Pokračoval v protisměrné jízdě na přivaděč, ale výstřely ze služební zbraně je těsně před vjezdem na D1 zastavily," popsala Hrůzová.

 

 

Chvíli před zastavením vyhodila osádka z vozu samopal zabalený v ručníku. V autě našli policisté další zbraně, náboje, zásobníky, neznámou usušenou zelenou látku a další registrační značky.

 

V autě bylo pět cizinců, u řidiče provedli policisté test na drogy, který měl pozitivní výsledek. Státní zástupce u všech pěti podal návrh, aby byli vyšetřováni vazebně.

Na celé video z pronásledování nebezpečného řidiče se můžete podívat ZDE:

 

vbo TN.cz