Honička

Muž zběsile ujížděl policii nočním Hradcem. Bál se své maminky

Nehodou skončila policejní honička v Hradci Králové. Před policisty tam ujížděl zdrogovaný řidič. Navíc měl zákaz řízení. Své auto nezvládl a naboural. Nikomu se naštěstí nic nestalo.

Vše se stalo krátce po středeční 23. hodině, kdy policejní hlídka při běžné kontrole zastavila Škodu Rapid. Její řidič však najednou šlápl na plyn a začal zběsile ujíždět.

Městem se řítil až 160kilometrovou rychlostí, přitom nedával přednost v jízdě, jel v protisměru, zákazem vjezdu a najel dokonce i na cyklostezku. Zastavil ho až kruhový objezd, na kterém nezvládl řízení, vyjel mimo silnici, kde narazil do dopravní značky a zůstal stát.

Během splašené jízdy, kdy ho pronásledovalo hned několik hlídek, si prorazil i pneumatiku. Dvaadvacetiletý řidič byl pod vlivem drog, měl po druhém zákazu řízení neobnovený řidičský průkaz.

Související obsah

Muž se doznal ke konzumaci alkoholu i drog během dne. Na dotaz, proč ujížděl, policistům řekl, že nechtěl zahanbit rodinu.  Spolujezdce, který je mladistvý, si po podání vysvětlení na služebně převzala matka a řidič byl po nutných úkonech propuštěn.


Případ si převzala dopravní policie. Policisté teď prověřují, zda nedošlo ke spáchání trestného činu obecného ohrožení. Zároveň žádají svědky, kteří by mohli podat jakoukoliv informaci k nebezpečné jízdě, aby zavolali na linku 158.

pez, Jana Schillerová, TN.cz

K tématu Honička

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz