jak žijí dnes

Zdeněk z Akce nový domov: Péče o kluky už mě zmáhá, ale nelituji

Akce Nový domov
Zdroj: TV Nova
Zdeněk kluky vychovává už deset let sám

Tereza Pergnerová se ve středu vrátila na televizní obrazovky ve zbrusu nové reality show Akce nový domov. Jejím cílem je pomáhat lidem, kteří se ocitli v nouzi. Jak rodiny žijí dnes?

Ve středu večer jste mohli být svědky toho, jak se jedné rodině od základu změnil život. Zdeněk Sporer (69) už deset let sám vychovává dva vnuky - Daniela (13) a Dominika (11). Bydleli přitom v bytě, který byl v katastrofálním stavu. Díky Tereze a jejímu týmu se ale pánové vrátili do úplně nového domova! Jak na natáčení vzpomínají a jak jim změnilo život?

 

"Obrátilo se to všechno k lepšímu," začal své vyprávění Zdeněk. Zavzpomínala také na dovolenou, která byla pro kluky první v životě. "Klukům se tam hrozně líbilo. Chodili do slané jeskyně, plavat a prošli jsme si i město," pochvaloval si muž. 

 

Podívejte se, jak byli kluci i děda dojatí:

 

Po návratu domů to pro všechny byl pořádný šok. "Já jsem si ráno sedl na palandu a pomyslel jsem si: 'Ty pitomče, ty ani nejsi ve svém bytě.' Nechtělo se mi tomu vůbec věřit," popsal. Třicet let byl zvyklý, že z pokojíku se jde přes obývák do kuchyně, dnes je všechno jinak. "Byl jsem zvyklý dívat se nějak na televizi a teď ji mám obráceně," řekl s nadsázkou.

 

 

Z bytu je nadšený, nemůže si ale stále zvyknout na nové uspořádání. "Máme malé šuplíky," smál se Zdeněk, který se v novém bytě stále ještě zabydluje a snaží se pro všechny věci najít vhodné místo. Je ale rád, že kluci mají víc místa, než mívali.

 

Údržba bytu je prý někdy náročná, musí se ale snažit všichni. "Kluci si musí svůj pokojík alespoň zamést a utřít prach," vysvětlil Zdeněk. A co se líbí v novém bytě klukům nejvíc? "Televize!" odpověděli kluci bez váhání. "Pokojíček je dobrej a velkej," dodali.

 

Ani natáčení ale nepomohlo zlepšit vztahy v rodině. S bývalou manželkou, ani druhou dcerou se Zdeněk nevídá. "To už je uzavřená kapitola. Nezajímá ji, jestli mají kluci narozeniny nebo jsou Vánoce. Ona snad ani neví, že žijou, je to pro ni úplně tabu," popsal Zdeněk s tím, že sám už by ani o kontakt s exmanželkou nestál.

 

 

Přiznal ale, že ho starost o chlapce hodně zmáhá. "Je mi už šedesát devět let, přišla škola, dospívání, puberta a mám se co ohánět. To jsem před lety nedomyslel," popsal muž s tím, že kluky by nikdy do dětského domova nedal a svého rozhodnutí nelituje.

 

A jaký největší problém v současnosti pánská domácnost řeší? "Zatím nevíme, kam dát stromek," zakončil Zdeněk, který poprvé stráví Vánoce s vnuky v úplně novém domově.

 

Nestihli jste první díl Akce nový domov v televizi? Pustit si ho můžete na NOVA Plus.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

TRNITÁ CESTA: Tereza Pergnerová se vrací! V exkluzivním rozhovoru zavzpomínala na komplikované období

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

mom TN.cz