smutná zpráva

Zemřel známý písničkář Wabi Daněk (70), autor Rosy na kolejích!

Téma:

Ve věku 70 let let ve čtvrtek zemřel po dlouhé nemoci známý písničkář Wabi Daněk. Je autorem mnoha známých písní - včetně Rosy na kolejích, Má svůj svět nebo Franta má péra.

Česko zasáhla zpráva o dalším smutném úmrtí - tentokrát písničkáře Stanislava Wabiho Daňka. TN.cz informaci potvrdil jeho syn. "Je to čerstvá zpráva," řekl zdrceně. Celá rodina truchlí.

 

GALERIE: Wabi Daněk

1
/
6
Zdroj: Profimedia
Wabi Daněk ; Wabi Daněk

 

Jestli Wabi Daněk podlehl nemoci, která ho delší dobu sužovala, neřekl. Sám písničkář na zdravotní problémy upozornil své fanoušky už v červenci. "Omlouvám se všem, kteří se v červenci těšili na můj a Milošův koncert. Dostihly mě zdravotní problémy a já jsem nucen zrušit všechna oznámená vystoupení. Promiňte moji milí, nikoho to nemrzí víz než mne," přiznal tehdy na facebooku.

 

 

Poslední příspěvek Wabi Daněk přidal před necelým týdnem. Těšil se z rehabilitace a vypadal vesele. Nyní pod ním lidé píšou soustrastné komentáře.

 

 

Anketa

Kterou Wabiho píseň máte nejraději?

Hlasovalo 1817 lidí.
Wabi Daněk je rodákem ze Zlína. Žil s manželkou Evou, měl čtyři děti - Markétu, Renatu, Stanislava a Šimona. Vyučil se zámečníkem, pracoval ale i jako svářeč nebo třeba řidič sanitky.

 

Láska k hudbě však byla silnější. Jeho písně Rosa na kolejích, Franta má péra, Montgomery, Hudsonské šífy nebo Píseň, co mě učil listopad, dobře zná i současná mládež. Za trampské a folkové písně získal i ocenění - tři autorské a dvě interpretační Porty. Za rozvoj žánru v roce 1979 dostal dokonce i Zlatou Portu.

 

 

Rosa na kolejích patří mezi jeho nejoblíbenější písně i alba. V polovině 80. let prodal čtvrt milionu kusů. Poslední deska je stará zhruba tři roky - a to Wabi a Ďáblovo stádo - Příběhy písní, kde hostovali Jarek Nohavica nebo Radůza.

 

Smutná zpráva přišla jen den poté, co Česko zasáhla informace o úmrtí herce Jaroslava Šmída, slavného Doktora od jezera hrochů. Více informací o jeho smrti najdete zde.

 

Připomeňte si písně Wabiho Daňka:

Franta má péra

 

Montgomery

 

Rosa na kolejích

 

 

Píseň, co mě učil listopad

 

Outsider waltz

 

Hudsonské šífy

 

Podívejte se, jak Wabi Daněk účinkoval v Čundrcountryshow: 

Související témata:
lud TN.cz