Smrt legendy

Zemřela Eva Pilarová! Oblíbené zpěvačce bylo 80 let

Vladimír Rosol
Vladimír Rosol
Publikováno 14. 3. 2020
Téma:

Ve věku 80 let zemřela populární zpěvačka Eva Pilarová. Podle portálu Blesk.cz podlehla dlouhé nemoci.

 Do pěveckého nebe odešla další česká legenda. V 80 letech zemřela zpěvačka Eva Pilarová. V poslední době ji doprovázely velké zdravotní problémy. Prodělala také několik vážných úrazů a zlomenin. Poslední týdny o ni pečovaly sestry boromejky v pražském klášteře v Řepích.

 

Eva Pilarová se proslavila hity Montyho čardáš nebo Tam za vodou v rákosí, který zpívala s Waldemarem Matuškou. S Karlem Gottem nazpívala píseň Je nebezpečné dotýkat se hvězd. Právě smrt Gotta Pilarovou údajně velmi zarmoutila a její stav se poté začal velmi zhoršovat.

 

Eva Pilarová byla trojnásobná vítězka Zlatého slavíka. Se zpěvem začala už v 50. letech 20. století. V roce 1960 získala angažmá v pražském divadle Semafor. V 60. letech se objevila i ve filmu Kdyby tisíc klarinetů. Kromě populárního zpěvu se věnovala i jazzu a swingu.

 

Eva Pilarová byla třikrát vdaná. První manžel Milan Pilar, se kterým měla syna Milana, emigroval do Západního Německa. Od r. 1984 je jejím třetím manželem tanečník Jan Kolomazník.

 

 

V posledních letech zpěvačka kvůli zdravotním komplikacím nedokončila několik koncertů. Zpěvačka prodělala také roztříštěnou zlomeninu v rameni, úraz si způsobila o prázdninách v roce 2018. Kromě ramene si zlomila i stehenní kost.

Související témata:
TN.cz