Domácí

Pilarová by slavila 83. narozeniny: Manžel přichystal dojemný dárek, splnil jí sen

Pilarová by slavila 83. narozeniny: Manžel přichystal dojemný dárek, splnil jí sen
Zdroj: Profimedia

V úterý uběhlo přesně 83 let od chvíle, kdy přišla na svět legendární zpěvačka Eva Pilarová. Zlatá slavice před dvěma lety odešla do pěveckého nebe, její blízcí na ni ale stále myslí. Od manžela Jana Kolomazníka nyní Eva Pilarová dodatečně dostala dárek, který si moc přála.

V březnu 2020 zasáhla Česko zpráva o smrti trojnásobné vítězky Zlatého slavíka Evy Pilarové. Zpěvačka měla podlomené zdraví, delší dobu bojovala s nemocí, která se jí nakonec stala i osudnou. Poslední týdny o ni pečovaly sestry boromejky v pražském klášteře v Řepích.

O Evě Pilarové se ví, že byla všestrannou umělkyní. Milovala nejen hudbu, ale věnovala se také fotografování a tvoření foto obrázků. Pořádala dokonce jednu výstavu za druhou a doufala, že to dotáhne na rovnou stovku. Vytoužené mety se však bohužel nedožila. Vdovec Jan Kolomazník však chtěl své zesnulé manželce pomoci jejího snu dosáhnout. Ve spolupráci s Lesním ateliérem Kuba v Kersku přichystal speciální expozici.

Související obsah

​"Pouhé tři výstavy za jejího bohatého uměleckého života ji k této číslovce chyběly. Proto se rozhodl manžel Evy Pilarové, Jan Kolomazník, tyto výstavy uspořádat a splnit své manželce toto přání," uvedli pořadatelé na oficiálních stránkách.

Výstava je veřejnosti přístupná kromě pondělí každý den od 10 do 17 hodin a doplňují ji i autentické šaty, ve kterých královna swingu vystupovala. Slavnostní vernisáž proběhla v sobotu 6. srpna a nechybělo ani hudební vystoupení zpěváka Tomáše Ringela, kterého Eva Pilarová "objevila" pro svět showbyznysu.

Eva Pilarová se zpěvem začala už v 50. letech 20. století. V roce 1960 získala angažmá v pražském divadle Semafor. V 60. letech se objevila i ve filmu Kdyby tisíc klarinetů. Kromě populárního zpěvu se věnovala i jazzu a swingu. Proslavila se hity jako Montyho čardáš nebo duetem s Waldemarem Matuškou Tam za vodou v rákosí. S Karlem Gottem pak nazpívala píseň Je nebezpečné dotýkat se hvězd. Právě smrt Gotta Pilarovou údajně velmi zarmoutila a její zdravotní stav se poté začal velmi zhoršovat. Zpěváka přežila o necelý půlrok.

O smrti Evy Pilarové jsme vás informovali v reportáži (3/2020):

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz