David Ogden Stiers

Zemřela hvězda seriálu MASH! Herec prohrál boj s rakovinou

MASH
Zdroj: Profimedia
David Ogden Stiers se proslavil zejména rolí v seriálu MASH (na fotografii: David Ogden Stiers, Alan Alda, Harry Morgan, Mike Farrell).
Téma:

Ve věku 75 let v sobotu zemřel herec David Ogden Stiers, kterého proslavila zejména role majora Charlese Emersona Winchestera III v seriálu MASH. Muž zemřel doma, prohrál boj s rakovinou měchýře.

Herec David Ogden Stiers je po smrti. Smutnou zprávu oznámila agentura MKS Talent Agency s tím, že hvězda seriálu MASH zemřela v sobotu ve věku 75 let. Stiers naposledy vydechl doma, podle CNN dlouhodobě bojoval s rakovinou měchýře.

 

GALERIE: David Ogden Stiers

1
/
3
Zdroj: Profimedia
David Ogden Stiers

 

David Ogden Stiers se narodil ve státě Illinois. Objevil se ve více než stovce filmů a seriálů. Jeho nejslavnější rolí je postava majora a lékaře v oblíbeném seriálu MASH, za kterou obdržel i dvě nominace na cenu EMMY.

 

 

Diváci si ho ale mohou pamatovat i z filmu Charlieho andílci nebo třeba televizní série Perry Mason, kde ztvárnil postavu advokáta Michaela Restona.

 

Stiers také propůjčil svůj hlas mnoha animovaným postavám, byl vášnivým fanouškem vážné hudby. Dokonce dirigoval i desítky orchestrálních těles. "Všem nám to zlomilo srdce. David Ogden Stiers byl šlechtený, milující a inspirativní přítel a pilíř našeho orchestru," okomentovala smutnou zprávu Newport Symphony Orchestra.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Zpěvák Robbie Williams přiznal vážnou nemoc: Bojím se o svůj život! říká

V pouhých 53 letech zemřela herečka Emma Chambers. Proslavil ji například film Notting Hill

lud TN.cz