Dolores O´Riordanová

Zemřela zpěvačka legendární kapely The Cranberries. Bylo jí 46

Dolores O
Zdroj: Profimedia

Ve věku 46 let zemřela v Londýně zpěvačka Dolores O´Riordanová, která slavila úspěchy s irskou kapelou The Cranberries. V Londýně byla kvůli nahrávání. O jejím úmrtí informoval její manažer.

"Rodina je touto zprávou devastovaná a žádá v těchto těžkých chvílích o soukromí," uvedl v prohlášení manažer Dolores O´Riordanové. Jak zpěvačka zemřela, zatím není známé.

 

Dolores se narodila v irském městě Limerick jako nejmladší ze sedmi dětí. V roce 1990 se přidala k irské kapele The Cranberries. S tou zpívala do roku 2003 a znovu od roku 2009. Proslavily jí hity Zoombie a Linger.

 

Debutového alba Everybody Else Is Doing It, So Why Can´t We? z roku 1993 se prodalo přes 40 milionů kusů.


GALERIE: The Cranberries - Dolores O'Riordan

1
/
14
Zdroj: Profimedia
The Cranberries - Dolores O'Riordan - 1994

 

Zpěvačka měla zdravotní problémy už vloni. The Cranberries, v překladu "brusinky", nejprve vloni oznámili nové koncerty v Evropě i USA, v květnu museli hned na začátku svojí evropskou šňůru zrušit právě kvůli zdravotním problémům O´Riordanové. Kapela uvedla, že zpěvačka má problémy se zády.

 

 

V prosinci napsala na facebooku kapely, že se cítí dobře a zazpívala pár písní na jednom vánočním večírku. Fanoušci se těšili, že zase brzy bude vystupovat.

 

Od roku 1994 byla vdaná za manažera kapely Duran Duran Dona Burtona, se kterým se rozvedla před čtyřmi roky. Měli spolu tři děti. O´Riordanová trpěla bipolární poruchou. V roce 2014 byla zatčená poté, co v letadle napadla letušku.

 

Za nejlepší momenty svého života označila chvíle strávené se svými dětmi Taylorem, Molly a Dakotou. "Je to v mém životě to nejlepší. Miluju chvíle, kdy mohu být mámou. Moje děti mě nevidí jako slavnou osobnost, nemají ode mě žádná očekávání. Jsem pro ně prostě máma," citoval O´Riordanovou list Daily Mirror.

 

Připomeňte si legendární hit Zoombie:

Související témata:
vbo TN.cz