erupce sopky

Žena se probrala z kómatu. Zjistila, že přišla při výbuchu o celou rodinu

Výbuch sopky na Novém Zélandu - 2
Zdroj: APTN
Regina Zajícová
Regina Zajícová
Aktualizováno 10:07
16.2. 2020 9:59
Téma:

Před více než dvěma měsíci vybuchla sopka na ostrově White Island na Novém Zélandu. V té době se na ní nacházelo několik turistů včetně osmačtyřicetileté Lisy. Po erupci skončila v nemocnici v kómatu. Před pár dny se probudila a dozvěděla se od lékařů nejhorší zprávu. Její manžel a dcera bohužel zemřeli.

Lisa Dallowá, která pochází z australského města Adelaide, vyrazila se svým mužem a dcerou na dovolenou na Nový Zéland. V pondělí 9. prosince si udělali výlet na ostrov White Island, aby se podívali na sopku. Ta však vybuchla a zabila přes dvacet lidí.

 

Australanka utrpěla popáleniny na více než polovině těla a skončila v kómatu. Před dvěma týdny se konečně probudila. Bohužel ji lékaři řekli velmi smutnou zprávu. Sopka zabila její rodinu. 

 

Podle portálu US Today tomu nemohla žena uvěřit a byla v šoku. Informaci se snažila nějak zpracovat, ale nešlo to. Z osudného dne si toho také moc nepamatuje. Podle jejího tchána ví jen, že ji zasáhl kámen a letěla vrtulníkem.

 

Lisa je momentálně ve stabilizovaném stavu. Lékaři si ji ale ještě nějakou dobu nechají v nemocnici. Až se uzdraví, bude moci uspořádat svému muži a dceři pohřeb. 

 

Sopka na ostrově White Island vybuchla 9. prosince. Tehdy se na výlet vydalo 47 lidí, z toho někteří byli Australané, Američané, ale i Němci nebo Britové. 


Připomeňte si výbuch sopky na Novém Zélandu:

 

 

 

TN.cz