kdo je kdo v rodině

Zabíjení tygrů: Klan Berousků je zděšený. Příbuzného odsoudili

Téma:

Známý cirkusový rodinný klan Berousků se od počínání Ludvíka Berouska distancuje. Jiří Berousek z Národního cirkusu originál Berousek považuje událost za nešťastnou, protože si prý s nezákonným počínáním jeho vzdáleného příbuzného Ludvíka lidé spojují právě jejich rodinu i celosvětově vyhlášený cirkus.

Ludvík Berousek je jeden ze tří mužů, které policie vyšetřuje kvůli obchodování se zvířaty. Rodina Berousků, která provozuje známý cirkus, s ním není dlouhá léta v kontaktu.

 

Národní cirkus original Berousek má ve svých stájích pouze běhavá zvířata, nikoliv kočkovité šelmy. A od počínání Ludvíka Berouska se distancuje.

 

"Je to hrozná věc samozřejmě. Lidi si musí uvědomit jednu věc, cirkus je cirkus a zoopark je zoopark. My absolutně nemáme nic společného s nimi, i když jsme vzdálená rodina s nimi," vysvětlil Jiří Berousek.

 

 

Cirkus Berousek má stoletou tradici, založil ho Ignác Berousek. Otěže později přebral Ferdinand Berousek a s ním společně jeho dva synové Karel a Jiří, kteří drezurovali medvědy a zahráli si například i ve slavném filmu Šest medvědů s Cibulkou.

 

Karel Berousek zemřel v roce 2014 a jeho cirkus Sultán provozuje v současnosti syn Erik. Jiří Berousek pomáhá svému synovi Jiřímu mladšímu s provozováním Národního original cirkusu Berousek. Svým uměním dokonce oslňoval společně s kolegy i v novácké talentmánii.

 

Jiří Berousek starší tvrdí, že by nikdo z jeho blízkých něco takového nemohl udělat. A mrzí ho, že si takto bratranec z druhého kolene počínal.

 

 

"Víte, to by bylo něco jiného, pokud by to udělal bratr, tak se k tomu razantně postavím, v životě tohle u nás nebylo, náš tatínek učil disciplíně a pokud nemilujete zvířata, tak je to lepší nedělat," uvedl Jiří Berousek.
 

Michal Čoudek tn.cz / TV Nova