smutný příběh těžký osud

Zpověď dědy Sporera: Řekl, co se stalo s dcerou a jak získal kluky

Akce nový domov - 1
Zdroj: TN.cz
Zdeněk Sporer pro svou rodinu obětoval všechno

Zdeněk Sporer žil dříve život jako každý jiný. Jenže pak se v jeho životě seběhlo několik nešťastných okolností najednou a všechno se rázem změnilo. Celý svůj životní příběh prozradil ve velké zpovědi v rámci natáčení pořadu Akce Nový domov.

"Před 20 lety jsem měl normální život, měl jsem manželku a dvě krásné dcery. Starší holka dostala epilepsii, manželka ji nechtěla, aby byla u nás, aby jí vychovávala," popsal pan Sporer první okolnosti, které naznačovaly, že jeho život se má radikálně změnit. "Takže jsem to vzal do ruky já. Pomalu po 20 letech jsme se se ženou rozvedli. Ona mi nechala tu nemocnou dceru a zdravou si vzala. Tak jsem zůstal s nemocnou dcerou sám," začal dojemné vyprávění obětavý dědeček, který by pro své vnuky udělal všechno.

 

 

S nemocnou dcerou všechno zvládal, do toho samozřejmě musel stíhat i práci. "Dělal jsem v restauraci, tam si holka našla přítele. Přišla do jinýho stavu, měla Danka, pak se narodil druhej, to byl Dominik. Je mezi nima asi 15 měsíců rozdíl. No a pravděpodobně to mezi nima (dcerou a jejím přítelem - pozn. redakce) neklapalo, nebo já nevím, co se stalo. Zvrtlo se to, šli od sebe. Holka mi dala děti, ten malej byl ještě v kočárku, nechala mě tam stát a řekla, že odchází," popsal okamžik, kdy mu dcera nechala oba vnuky v péči.

 

Chcete chlapcům v těžké životní situaci pomoci? Tady je návod, jak na to!

 

GALERIE: Akce nový domov

1
/
7
Zdroj: TN.cz
Akce nový domov - 1

 

O dceři od té doby slyšel už jen jednou. "Jednoho dne jsem se dozvěděl, že Žaneta umřela. Já dodnes nevím, kde je pohřbená. Nevím, kde leží, co se jí stalo. Mám akorát úmrtní list schovanej. To je všechno, co jsem dostal," říkal smutně.

 

 

Věděl, že jednou bude muset vnukům o tragickém osudu jejich matky povědět. "Kluci se dozvěděli o smrti maminky v první nebo druhé třídě. To bylo asi poprvé, co se mě zeptali, kde maminka je. Tak jsem jim řekl, že je v nebíčku. Co jinýho jsem jim měl říct? Moji vnuci jsou pro mě všechno," svěřil se pan Sporer, který pro svou rodinu vždy obětoval vše. V neděli bohužel zemřel. Jeho vnuci na něj ale jistě nikdy v životě nezapomenou.

 

Podívejte se na upoutávku na pořad Akce Nový domov: 

 

ČTĚTE TAKÉ:

Zarmoucená Tereza Pergnerová: Sbohem, dědo! Vnukům pana Sporera poslala nádherný vzkaz

TEST: Jste dobrá máma?

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
hru TN.cz