Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 22.10. 2014 21:53
5000 pracovních míst!

Česku akutně chybí řidiči kamionů! Nechcete řídit? NABÍDKY PRÁCE

Zdroj: TV Nova

Česko má kritický nedostatek řidičů kamionů. Chybí jich asi 5000! Situace údajně hrozí dokonce narušením ekonomiky země. Máte-li zájem stát se řidičem kamionu, přinášíme vám aktuální nabídky českých i zahraničních firem.

Kritický nedostatek řidičů kamionů začíná způsobovat zpoždění dodávek zboží i surovin. Zejména dopravní firmy v příhraničí sousedícím s Německem by mohly přijmout stovky řidičů nákladních vozidel pro mezinárodní dopravu. V celé ČR jich nyní chybí kolem 5000, potvrdili Jiří Hurník, ředitel regionálního pracoviště Česmad Bohemia v Plzni, a Milan Čmiko, jednatel CM Transport Tachov, většího dopravce v Plzeňském kraji.

 

"Bude se stávat, že zboží, které potřebují firmy odvézt, se neodveze. A tak se to bude pořád zhoršovat. Pokud se něco nezmění, tak může nastat i globální problém, že to naruší celou ekonomiku. Neumím říci, jestli to bude za půl roku, za rok," řekl Čmiko. Jeho firma už musí odříkat zakázky i stálým zákazníkům s vysokými požadavky. "Kapacitu už nemáme a sháníme ji i od našich kolegů. Ale už ji nemá nikdo. Takže se stává, že se některé zakázky překládají o jeden i tři dny," uvedl.

 

Česmad Bohemia, který sdružuje přes 2000 českých dopravců a spedičních firem s více než 25.000 vozidly, se proto prostřednictvím svého Institutu silniční dopravy snaží přilákat řidiče reklamní kampaní po celé ČR. Pomáhají jim také úřady práce, které jsou schopné "svým" nezaměstnaným zaplatit rekvalifikační kurzy na získání řidičského C a E na vozidla nad 12 tun a na přívěsy a návěsy. Tato řidičská oprávnění přijdou na zhruba 30.000 korun. Za zhruba stejnou sumu si ale musí zájemce o práci u dopravce sehnat ještě profesní průkaz.

 

 

"Chceme oslovit lidi, kteří jsou na úřadech práce nebo nejsou spokojeni s výdělkem. Náš institut jim se sháněním místa pomůže. Nebo se mohou hlásit přímo u dopravců," uvedl Hurník. Zájem mají už desítky lidí. Kampaň, která hledá i ženy, potrvá do listopadu.

 

Podle Čmika se s velkými problémy potýkají hlavně dopravní firmy ze západo a jihočeské oblasti Šumavy, Českého lesa a Krušnohorska a ze severních Čech. Řidiče kamionů, jejichž platy se včetně příplatků pohybují od 30.000 do 45.000 korun měsíčně, hodně přetahují němečtí dopravci, kteří jim podle Čmika dávají v průměru o 10.000 Kč více. Navíc tam dostávají měsíčně od státu 180 euro na dítě, což v ČR není.

 

Tabulka - Pracovní nabídky pro řidiče kamionů v Německu
Zdroj: TN.cz

 

Podle Čmika je nyní situace asi nejhorší za 25 let. "Během dvou let nám odešlo 40 řidičů. Museli jsme prodat 20 ze 145 kamionů a 20 řidičů se nám povedlo nahradit," uvedl Čmiko. Jeho firma se nebrání zaplatit po dvou třech letech kvalitnímu zaměstnanci peníze, které vynaložil na profesní průkaz, což je suma 30.000 až 40.000 Kč.

 

Podle Čmika mají dopravci už druhým rokem dostatek zakázek a některé musejí odmítat. "Nedá se říci, že by se ekonomika nějak výrazně zvedala. Spíše klesají počty vozidel všech dopravců, kteří za jejich volanty nemají koho posadit," uvedli Čmiko a Hurník. Stovky řidičů kamionů shánějí webové portály s nabídkou pracovních pozic.
 

Vybrali jsme pro vás několik tuzemských pracovních inzerátů, kde firmy shánějí řidiče vnitrostání (VKD) nebo mezinárodní (MKD) dopravy. Inzeráty dokládají nouzi, jaké firmy při shánění řidičů čelí. Některé nabízejí náborové příspěvky, stabilizační půjčky, nepožadují už ani praxi nebo nabízejí, že zájemcům o místo zařídí profesní průkaz:

 

Řidiči vnitrostátní dopravy, firma HOPI s.r.o.
Pracoviště: Kralice na Hané, okres Prostějov
Poznámka: Nástup ihned. Podmínkou zkušenosti v profesi, ŘP. sk. CE, profesní průkaz a karta řidiče, praxe a zdravotní způsobilost, trestní bezúhonnost, výpis z karty řidiče.
Plat: 25000 - 30000 Kč

 

Řidič nákladního automobilu, firma HOPI s.r.o.
Pracoviště: Jažlovice, Říčany u Prahy, Praha-východ
Požadavky: zdravotní průkaz, výpis z rejstříku trestů, ŘP sk. C,E. Splnění všech legislativních požadavků (karta do tachografu, profesní průkaz), zdravotní způsobilost. Praxe min. jeden rok.

Plat: 25000 - 35000 Kč

 

Řidič mezinárodní (MKP) a vnitrostátní kamionové přepravy (VKP), dispečer, firma ČESMAD
Lokalita: Celá ČR
Mzda: 30000,- Kč až 40000,- Kč / měsíc
Podmínkou pro řidiče: platný profesní průkaz, ŘP skup. C, C+E, psychologické vyšetření, karta do DT, praxe v oboru vítána. Jazykové znalosti nevyžadujeme.

 

Řidič profesionál - skupin C+E pro MKD bez předchozí praxe a profesního průkazu, firma CS Cargo, pro celou ČR

Požadujeme řidičský průkaz skupiny C+E (nutné), dopravně psychologické vyšetření, časovou flexibilitu, samostatnost a spolehlivost, praxi v MKD (mezinárodní kamionová doprava) vítána, není podmínkou.

Nabízíme získání praxe v MKD u největšího českého dopravce, možnost získání profesního průkazu zdarma při půlročním smluvním závazku u společnosti, jistotu a zázemí silné a stabilní české společnosti, nadstandardní finanční ohodnocení, odměny, diety, náborový příspěvek, započtení předchozí prokazatelné praxe řidiče skupiny C+E pro účely odměňování, kvalitní technické zázemí, školení ADR, AETR, zákonné školení.

V případě zájmu o uvedenou pozici pište na e-mail jobs@cscargo.cz nebo volejte bezplatně na naši zelenou linku 800 20 40 80.

 

Řidič MKD, firma Autodoprava Hanzalík s.r.o.
Pracoviště: Lišov u Českých Budějovic

Požadavky: Řidičský průkaz sk. C + E, profesní průkaz, praxe výhodou. Náplň práce: přeprava po EU. Plat: 35000 - 50000 Kč.

Řidič tuzemské a mezinárodní kamionové dopravy - nepožadujeme praxi, firma ICOM Transport a.s.

Požadujeme: ŘP sk. C+E, profesní průkaz, digitální kartu, psychologické vyšetření, trestní bezúhonnost.

Nabízíme: pracovní smlouvu na dobu neurčitou, garantovaný výplatní termín, všechny složky mzdy jdou zahrnuty ve výplatní pásce (nic nedáváme bokem!), spořící pojištění 1.000 Kč/měsíčně (možnost výběru naspořené odměny po 5 letech), zdarma doprava autobusy společnosti pro celou rodinu, stabilizační půjčka 50 000 Kč, mobilní volání v rámci zvolených 6 čísel zdarma, moderní vozový park Mercedes-Benz.
Místo výkonu práce: TKD - celá ČR, MKD - převážně Německo a EU

Nástup: ihned/dohodou

Mzdové ohodnocení: 20.000 - 40.000 Kč

 

Řidič mezinárodní kamionové dopravy, firma Šmídl

Lokace: Vysoké Mýto, Hořovice, Brno, Kutná Hora, Žamberk

Požadavky: profesní průkaz, odpovědnost, flexibilita, samostatnost, bezúhonost, základní znalost jednoho cizího jazyka (AJ, NJ), průkaz ADR vítán.

Nabízíme: dlouhodobý zácvik k získání praxe, kvalitní vozidla, stálou práci, dobrý výdělek, korektní jednání, sociální výhody, příspěvek na dojíždění, získání průkazu ADR.

Nástup možný ihned.Možnost nástupu i na částečný úvazek.

 

Přijmeme řidiče autopřepravníků a plachtových vozů Mezinárodní kamionové dopravy, firma Havetrans

Požadujeme: řidičský průkaz skupiny C+E, platný profesní průkaz, digitální kartu do tachografu, dopravně psychologické vyšetření, časovou flexibilitu, samostatnost a spolehlivost, prokazatelnou praxi.

Nabízíme: zaškolení a odbornou pomoc, jistotu a zázemí silné a stabilní české dopravní společnosti, motivující finanční ohodnocení, odměny, diety.

Kontakt: Petr Šamšula, tel: +420 325 516 282

tn.cz / ČTK / gar
Reklama