Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 10. 4. 2014
Brutální útok

Chovanec nejpřísnějšího ústavu napadl v Děčíně vychovatele! Zaútočil na něj tyčí

Napadení
Zdroj: TV Nova
Ilustrační foto

Ve výchovném ústavu v děčínské čtvrti Boletice podle informací Mladé fronty Dnes jeden z chovanců při pokusu o útěk brutálně napadl nočního vychovatele.

Údajně na něj zaútočil tyčí, řekl listu zdroj z prostředí výchovných ústavů. Jedná se již o druhý případ napadení vychovatele v zařízení tohoto typu během posledních dvou týdnů. V Králíkách na Orlickoústecku na konci března čtrnáctiletý chovanec vrazil vychovateli šroubovák do krku a spolu s dalším mladíkem následně zkopal vychovatelku, která útok viděla.

 

Události v boletickém ústavu, který je nejpřísnějším v republice a v němž podle MfDnes žijí především mladí násilníci, vyšetřuje krajská policie. O detailech případu však krajská mluvčí vzhledem k věku údajného útočníka odmítla hovořit. Sdílnější nebylo ani vedení ústavu a ministerstvo školství.

 

V tomtéž zařízení navíc okresní policie vyšetřuje pokus o sebevraždu jiného chovance, který se podle informací MfDnes stal před několika dny. S útokem při pokusu o útěk tento případ nesouvisí, uvedla okresní policejní mluvčí Pavla Kofrová.

 

 

Po útoku v Králíkách ministr školství Marcel Chládek znovu požadoval vyšší právní ochranu školských pracovníků, která před tím neměla podporu u koaličních partnerů. Legislativní úpravu chce připravit ještě na jaře a předložit ji k projednání vládě.

 

pet tn.cz / ČTK
Reklama