Kontrola inspekce

Fotogalerie: V těchto nechutných podmínkách nám připravovali jídlo

SZPI uzavřela tyto provozovny
Zdroj: SZPI
Téma:

Státní zemědělská a potravinářská inspekce uzavřela celkem tři provozovny. Bar ve Stodu na Plzeňsku a rychlé občerstvení v Praze a Jeseníku. Inspekce provozovatelům nařídila zákaz užívání prostor z hygienických důvodů.

Inspektoři SZPI zjistili zásadní nedodržení hygienických požadavků ve třech provozovnách. Zákaz užívání prostor se týká těchto provozoven:

 

Asijské bistro v ulici Lipovská 1054/5 v Jeseníku. V tomto rychlém občerstvení inspekce zjistila zásadní nedodržení hygienických podmínek. Dokonce tam našli mrtvé i živé škůdce. Konkrétně v přípravě masa ve skladu i v hlavní části výroby byl objeven Rus domácí. V celé provozovně inspekce zjistila nečistoty, které evidentně vznikly v důsledku dlouhodobého zanedbání úklidu, např. zbytky jídla na podlaze a vrstvy zaschlých mastných nečistot v elektroinstalaci a vzduchotechnice umožňující výskyt škůdců.

 

Čínská restaurace a bistro Li de v ulici Bozděchova 637/9 v Praze 5. V rychlém občerstvení, které nabízí asi devadesát druhů jídla, inspekce našla suroviny uložené v silně špinavých obalech. Sporáky a digestoře pro odtah par byly silně znečištěné mastnými vrstvami. Dále provozovatel dlouhodobě neudržoval v čistotě skladové prostory a v kuchyni nebyla k dispozici teplá tekoucí voda.

 

FOTOGALERIE: SZPI uzavřela dvě bistra a bar

1
/
13
Zdroj: SZPI
SZPI uzavřela tyto provozovny - 10

 

Herna – bar na Náměstí ČSA 617 ve Stodu na Plzeňsku. V baru neměl provozovatel zajištěn přívod teplé vody a v době kontroly nefungoval ani přívod studené vody, v provozovně tak nebylo možné zajistit základní hygienické podmínky pro mytí použitého výčepního skla a ostatního nápojového nádobí.

 

Všem provozovatelům inspekce (SZPI) nařídila odstranění těchto pochybení a zahájí s nimi správní řízení o uložení pokuty. Nápravu bude SZPI prověřovat opakovanou kontrolou.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Nebezpečné výrobky: Pozor na krémy i vlhčené ubrousky pro děti

Inspekce objevila myší trus a hlodavce v pekárně! Uzavřela ji

Nejhorší potraviny roku 2014: Na co si dát při nákupu pozor?

Inspekce našla v prodejně myší trus a nástrahy mezi potravinami!

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

V Japonsku láká restaurace na specialitu: Smažené vagíny!

VIDEO: Žena sní plátek uzeného za setinu vteřiny. Vdechne ho...

TN.cz / vem