Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

on-line sledujeme

ČESKO ROZTÁVÁ, vlaky jedou, ale hrozí PADAJÍCÍ LED A STROMY!

Česko se dnes třetí den po sobě potýká s následky ledovky. Mrznoucí déšť způsobil komplikace hlavně v dopravě. Největší problémy byly na železnici, kde nejely stovky spojů. Odpoledne se však vlaky rozjely. Objevila se ale nová hrozba - padající stromy a led.

České dráhy kvůli přetrvávající námraze na trolejích ani dnes negarantovaly své spoje. Vyzvaly cestující, aby své cesty odložili. Nejhorší situace přetrvávala v okolí Prahy a Olomouce. Kolem Brna komplikovaly dopravu především popadané stromy. 

 

 

V Brně se podařilo dopravnímu podniku už ráno zprovoznit všechny tramvajové linky. V poledne už podle jízdních řádů jezdily i všechny trolejbusy. V Praze se tramvaje vrátily na běžné linky a k normálnímu provozu dvě hodiny po poledni. Ale například v Olomouci tramvaje nevyjely ani v poledne. Částečně se podařilo jejich provoz obnovit až odpoledne.

 

Odpoledne se rovněž rozjely vlaky na všech páteřních koridorových tratích v zemi. "Bez omezení se jezdí na trase z Prahy do Plzně, z Prahy do Děčína a do Českých Budějovic. Zprovozněné jsou obě tratě z Prahy na Brno přes Havlíčkův Brod i přes Českou Třebovou. "Po poledni se totiž podařilo zprovoznit pro elektrické soupravy železniční uzel v České Třebové," uvedl mluvčí Správy železniční dopravní cesty Jakub Ptačinský.

 

Komplikuje vám nepříznivé počasí život? Jak vypadá situace ve vašem bydlišti? Posílejte nám své příběhy, FOTO i VIDEO na zpravy@nova.cz.

 

SLEDOVALI JSME ON-LINE: 

 

19:27 Vzhledem k tomu, že situace s ledovkou i komplikace v dopravě se od odpoledne pomalu uklidňují, ukončuje dnes TN.cz on-line zpravodajství. Pokud se v průběhu večera nebo noci objeví významná zpráva o dopravě nebo počasí, najdete ji zde. Další podrobné zpravodajství očekávejte ráno.

 

17:14 Od čtvrtečního rána by měly vlaky jezdit z 80 procent podle jízdního řádu, řekl mluvčí Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Jakub Ptačinský. Následky ledovkové kalamity by tak měly být odstraněny ze všech tratí s jedinou výjimkou, kterou tvoří úsek vedlejší trati Střelice - Moravské Bránice u Brna. Na ní napadaly desítky stromů, které se budou odklízet pravděpodobně až do pátku.

 

 

17:36 Situací na železnici se bude zabývat i premiér Bohuslav Sobotka. V pátek se hodlá sejít s vedením Českých drah a s železničními odbory. Jednat chce o jejich postupu během kalamity a zjistit, zda dopravce nemohl situaci zvládnout lépe, uvedl mluvčí vlády Martin Ayerer.

 

16:53 Námraza a ledovka komplikovala dopravu na Vysočině i dnes, kvůli spadlým stromům bylo několik neprůjezdných úseků vedlejších silnic. Některé z nich se dnes podařilo zprovoznit, jiné přibyly. Stromy v kolejích zastavily v noci a dnes ráno provoz také na některých železničních tratích. Odpoledne se však podařilo všechny tratě zprůjezdnit.

 

16:37 Na silnicích na Moravě a ve Slezsku problémy nejsou. Horší to je ale na chodnících. Posádky zdravotnické záchranné služby stále ošetřují pacienty zraněné po pádech. Situace se ale uklidňuje. "V pondělí jsme vyjížděli ke 130 podobným událostem. V úterý to bylo 66 zraněných po pádu na zledovatělém chodníku. Dnes už jen 16," uvedl mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

 

16:22 Všechny silnice v Moravskoslezském kraji byly dnes se zvýšenou opatrností sjízdné. Ledovka se už většinou netvoří. Pouze horská komunikace v úseku Ostravice - Bílá je uzavřena pro nákladní dopravu.

 

16:10 Potíže s železniční dopravou kvůli ledovce ve středních Čechách by měly být během dnešního dne a noci odstraněny. České dráhy (ČD) během odpoledne obnoví elektrický provoz na všech dálkových linkách, téměř obnovena byla i pražská integrovaná doprava. Pokud nenastanou komplikace, ve čtvrtek by už vlaky v kraji měly jezdit podle běžného jízdního řádu.

 

15:55 Otevření tratí ale neznamená automaticky obnovení spojů v plném počtu, upozornila správa železnic. Dopravci nejprve musí stáhnout uvízlá vozidla do dep, odmrazit je a zkontrolovat, zda nebyla poškozena zkraty, dodal mluvčí JakubPtačinský. Spoje proto mohou mít delší intervaly, než je obvyklé.

 

15:45 Přes noc České dráhy předpokládají obnovení provozu nočních vlaků z Prahy do Košic a rovněž vlaků, které spojují Českou republiku s Budapeští, Vídní, Varšavou a Berlínem.

 

15:30 Randice v Přerově kvůli padajícímu ledu a stromům uzavřela nejen park Michalov. "Uzavřeli jsme i hřbitovy v Přerově, v Předmostí a v Dluhonicích, protože nemáme jasnou představu, v jakém stavu tam jsou stromy," uvedla Miroslava Švadlenková z tamních technických služeb.

 

15:25 Obavy z padajícího ledu mají po celé zemi. Varují před nimi hasiči i například přerovská radnice. "Hrozí úrazy pádem tajícího ledu ze střech. Dbejte zvýšené opatrnosti v ulicích při pohybu pod zastřešenými objekty a při pohybu pod pouličním osvětlením," vzkázala obyvatelům prostřednictvím varovných SMS zpráv přerovská radnice.

 

15:24 S táním přichází nová hrozba - padající led. Právě kvůli němu zůstávají na Přerovsku uzavřeny tři silnice.

 

15:15 Teploty těsně pod bodem mrazu dnes po poledni panovaly pouze v Karlovarském kraji. Jinde už byly nad nulou, takže námraza postupně roztává. To by mělo pokračovat i ve čtvrtek, kdy meteorologové očekávají maximální teploty do šesti stupňů. Na Českomoravské vrchovině by mohly problémy způsobit večerní a noční nárazy větru o rychlosti 15 až 20 metrů za sekundu (54 až 72 kilometrů za hodinu), kvůli nimž mohou padat větve nebo stromy, upozornil meteorolog.

 

14:54 Tisíce škod za celkem desítky milionů korun nahlásili klienti pojišťoven v důsledku ledovky a námrazy, které postihly Česko v posledních dnech. Nejčastěji jde o menší nehody kvůli nedobrždění vozidel. V příštích dnech se čeká nárůst dalších majetkových a úrazových škod, a také pojistné události v průmyslovém pojištění kvůli přerušení provozu.

 

14:25 Ledovka, která v uplynulých dnech ochromila dopravu v České republice, se tvoří už jen ojediněle. Výstrahu platnou pro většinu území do dnešních 18:00 meteorologové prodlužovat nebudou

 

14:12 Všechny tramvajové linky v Praze jsou už jsou v provozu. 

 

13:59 Kvůli počasí mají i dnes hasiči v Plzeňském kraji zvýšený počet výjezdů, podle krajské mluvčí Pavly Jakoubkové jednotky od rána do poledne vyjížděly k 27 událostem, z toho 23 jich souviselo s ledovku. "Hasiči odstraňovali ze silnic polámané větve a stromy. Většinou se události obešly bez zranění a beze škod," uvedla mluvčí.

 

13:45 Na Prostějovsku už sice kalamitní stav neplatí, silnice druhé třídy z Drahan do Nivy je dnes ale uzavřená kvůli nebezpečí pádu větví a stromů. Z galerie je jasné proč. Podívejte se. 

GALERIE: Silnice na Prostějovsku

1
/
4
Zdroj: ČTK
Silnice

 

13:36 Po poledni se podařilo zprovoznit všechny páteřní koridorové trati. Zůstávají jen problémové úseky například mezi Olomoucí a Ostravou.

 

 

13:27 Se zvýšenou opatrností jsou v Plzeňském kraji sjízdné všechny silnice. Lokální problémy stále způsobují stromy a větve, které popadaly zejména na jihu kraje, tedy na Klatovsku a Domažlicku, ale také na Tachovsku. Všechny údržbové vozy silničářů jsou v terénu, teploty se v regionu pohybují kolem nuly. Silnice jsou většinou mokré po chemické údržbě, místy na nich může být vrstva rozbředlého sněhu. Přeháňky jsou pouze lokální.

 

13:10 Energetické společnosti ČEZ, která patří mezi největší distributory elektrické energie v Česku, způsobily rozmary počasí uplynulých dnů, spojené hlavně s tvorbou ledovky, škody v řádech statisíců korun. ČTK to dnes řekl mluvčí firmy Ladislav Kříž. Další z distributorů E.ON zatím odhady škod nemá. Pražské energetice se problémy vyhnuly úplně.

 

12:53 Provoz na pražských příměstských linkách se začíná postupně vracet k normálu. Od 11:00 železničáři zahájili obnovu provozu elektrických vozidel na lince S1 a S2 na Kolín a S20 do Milovic. Po poledni by měla standardně jezdit i linka S7 do Berouna. Na internetových stránkách to uvedl Organizátor pražské integrované dopravy Ropid.

 

12: 41 Podle Meteopressu by se dnes mrznoucí srážky měly vyskytovat méně často. Během dne se bude oteplovat, a tak bude tát a odpadávat led ze stromů.

 

 

12:34 Čtyřicetiletého muže zabila ve Svitavách v noci z pondělí na úterý větev, která se ulomila pod tíhou sněhu a ledu. Muž šel v noci Wolkerovou alejí, poté popošel na trávník mimo komunikaci, kde na něj spadla větev, řekla mluvčí krajské policie Jitka Vavřinová.

 

12:23 Pracovníci Dopravního podniku města Olomouce se snaží zprovoznit trať z Nové Ulice na hlavní nádraží. Tramvaje by v ní mohly začít jezdit dnes odpoledne či ve čtvrtek. Předpověď počasí na následující dny ale stále není příznivá.

 

12:09 "Střední Morava je pro nás stále problematická, ani počasí nám tam moc nepomohlo. Prší tam, padá sníh a teploty jsou stále kolem minus dvou stupňů," uvedl Ptačinský. Další velký problém hlásí železničáři z uzlu v České Třebové, který komplikuje dopravu ve směru na Choceň, Svitavy, na Olomouc a dále na Ostravu. Ty jsou průjezdné pouze pro dieselové vlaky, spoje tažené elektrickou lokomotivou stále těmito úseky nemohou projet.

 

12:02 Situace na železnici se pozvolna zlepšuje. Před polednem železničáři zprovoznili trať z Prahy do Brna přes Havlíčkův Brod. Neprůjezdná pro elektrické lokomotivy ale nadále zůstává trasa na Ostravu a další linky projíždějící Českou Třebovou. Problémy s ledovkou dále přetrvávají na Olomoucku, provoz vlaků v okolí Brna komplikují spíše popadané stromy. Od pondělního večera, kdy začal déšť na trolejích namrzat, zastavila ledovka na 1200 vlaků.

 

11:51 Příměstské vlaky v Praze a okolí nebudou dnes kvůli námraze na trolejích jezdit vůbec, nebo jen po částech obvyklé trasy. Obnovit by se měl provoz elektrických souprav například na trase mezi Masarykovým nádražím a Vysočany a v úseku mezi Hlavním nádražím a Radotínem.

 

11:38 K obnovení provozu v Praze přispělo počasí, mírně se oteplilo. Primátorka Adriana Krnáčová (ANO) po dopoledním jednání štábu novinářům řekla, že kvůli nebezpečí pádu větví a stromů trvá do dnešního večera zákaz vstupu do lesů. Další štáb se sejde v 18:00. "Nemáme zatím žádné zvláštní hlášení ze záchranky, od hasičů ani od policie. Všechny silnice jsou zprovozněné," řekla Krnáčová.

 

 

11:31 Brněnskému dopravnímu podniku se podařilo od dnešního rána zprovoznit všechny tramvajové linky. Od 10:00 už jezdí i dvojka na úseku od hřbitova do Modřic, kde zůstávala na trolejích námraza.

 

11:12 Od 10.30 hodin je postupně zahajován provoz tramvajových linek číslo 13, 14, 24 a 25, v případě linek 2 a 6 je předpoklad plného obnovení v odpoledních hodinách, píše Dopravní podnik hlavního města Prahy na svém Facebooku.

 

11:07 Na jižní Moravě zůstává dnes dopoledne 13 obcí bez dodávek elektrické energie z původních 28. Jde o důsledek pondělní námrazy na elektrickém vedení. Společnost E.ON má v terénu stovky pracovníků, kteří pracují na odstranění námrazy a dalších závad s ní spojených. Jednání se zúčastnil i prezident Miloš Zeman, který je na návštěvě kraje.

 

10:52 Na Brněnsku jsou kvůli nebezpečí pádu stromů uzavřeny silnice Omice - Radostice, Rosice - Litostrov a Brno-Žebětín směr Ostrovačice. Na Břeclavsku je uzavřena místní komunikace u Smolína. Na Znojemsku je uzavřena silnice Kravsko - Šumná - Vranovská Ves. Zvýšená opatrnost je nutná na silnici Bukovany - Ostrovánky na Hodonínsku, kterou pokrývá rozbředlý sníh.

 

10:34 Na Prostějovsku zůstává uzavřen úsek Drahany - Niva, Žárovice - Drahany a Myslejovice a Otaslavice. "V těchto lesních úsecích leží namrzlé stromy přes cestu nebo jsou tak nahnuté, že hrozí nebezpečí zřícení," uvedl dispečer prostějovské správy silnic. Nově se uzavřela i silnice mezi Bukovou a Lipovou, o její uzavření požádal dodavatel elektřiny kvůli problémům s elektrickým vedením.

 

 

10:23 V Olomouci stále nejezdí tramvaje. Náhradní dopravu cestujících zajišťují autobusy, které jezdí v delších intervalech než tramvaje.

 

10:14 V Krušných horách nad Chomutovem odstraňují energetici dvě poruchy na vedení vysokého napětí. Bez elektrické energie je v obcích několik desítek lidí.

 

10:07 Tramvajové linky v Praze, jejichž provoz v úterý na několik hodin zastavila námraza, se plně rozjedou do dnešních 14:00. Nyní jezdí omezeně.

 

 

9:51 Námraza na trakčním vedení zastavila provoz na železniční trati Havlíčkův Brod - Brno. Vlaky dnes ráno kvůli stromům spadlým na koleje nejezdí mezi Rapoticemi a Kralicemi nad Oslavou, Novým Městem na Moravě a Bystřicí nad Pernštejnem, Velkým Meziříčím a Studencem a mezi Okříškami a Znojmem. Železničáři tam zajistili náhradní autobusovou dopravu.

 

9:37 Hasiči v úterý vyjížděli kvůli počasí sedmkrát častěji než obvykle a i dnes ráno bylo zásahů mnoho. Nejčastěji odstraňovali spadlé stromy a větve, ale výrazně přibylo i dopravních nehod, kterých bylo zhruba o polovinu více než obvykle. 

 

Takhle vypadá námraza v Židlochovicích:

GALERIE: Zima v Židlochovicích

1
/
8
Zdroj: zpravy@nova.cz
Zima v Židlochovicích - 1

 

9:22 Soukromí železniční dopravci RegioJet a Leo Express odříkají vlaky kvůli přetrvávajícím problémům s námrazou na koridoru z Prahy do Ostravy i dnes a vyčkávají na zlepšení situace. Leo Express si pronajal čtyři autobusy, které vozí lidi mezi jeho zastávkami. Lidé, kteří chtějí cestovat s RegioJetem, mohou využít pravidelných spojů Student Agency, po nichž se zvýšila poptávka.

 

9:10 Na Chrudimsku čety energetiků pracují na odstranění posledních závad. ČEZ dnes ráno v 06:00 ukončil kalamitní stav vyhlášený v úterý ráno kvůli počasí na Chrudimsku. Již večer skončil také na Přerovsku a Svitavsku. Energetici odhadují, že kvůli nově zjištěným poruchám bez proudu jsou stovky zákazníků, zvláště v západních a východních Čechách.

 

9:06 Cestující v celých středních Čechách nemají počítat s tím, že by vlaky dnes jezdily podle jízdních řádů. Poměrně dobře zajištěné jsou podle něj linky ve směru Praha-Plzeň, Praha-České Budějovice nebo Praha-Děčín.

 

9:00 Všechny silnice v Moravskoslezském kraji jsou dnes se zvýšenou opatrností sjízdné. Ledovka se už většinou netvoří. Pouze horská komunikace v úseku Ostravice - Bílá je uzavřena pro nákladní dopravu.

 

8:53 Městská hromadná doprava v Praze stále není zcela v provozu. Na aktuální přehled náhradních linek se podívejte na obrázku níže. Informace o příměstské dopravě najdete ZDE.

 

 

8:49 Do ulic Olomouce dnes kvůli námraze na trolejích opět nevyjely tramvaje. Náhradní dopravu cestujících zajišťují autobusy, které jezdí v delších intervalech než tramvaje. Pracovníci Dopravního podniku města Olomouce se snaží zprovoznit trať z Nové Ulice na hlavní nádraží.

 

8:42 Kalamitní stav byl na silnicích Přerovska a Prostějovska dnes ráno odvolán. Situace se zlepšila. Uzavřeny však zůstávají i nadále tři úseky na Prostějovsku kvůli namrzlým stromům.

 

8:36 Příměstské vlaky v Praze a okolí nebudou dnes kvůli námraze na trolejích jezdit vůbec, nebo jen po částech obvyklé trasy. Nahrazují je autobusy. Zcela zastaven je většinou provoz spěšných vlaků a také linky S6 jezdící mezi pražským Smíchovem a Berounem a linky S41 mezi pražskou Hostivaří a Roztokami u Prahy.

 

8:29 České dráhy dnes uplatní v provozu vlaků kvůli přetrvávající námraze na trolejovém vedení na jižní Moravě úterní model. Směrem na Prahu proto vyjedou přes Českou Třebovou jen některé vlaky vedené motorovou lokomotivou, omezený je provoz rychlíků i přes Havlíčkův Brod. Výrazně omezený je také provoz rychlíků z Brna na Ostravu a Olomouc. Částečně se daří obnovit rychlíkovou linku Brno - Břeclav - Olomouc, ale pouze do Moravského Písku. Ráno jsou bez železnice cestující také na trase Znojmo - Okříšky kvůli popadaným stromům

 

8:22 Na jihu Čech musejí řidiči počítat se zdržením zejména při průjezdu Prachatickem. Také na Českokrumlovsku a Jindřichohradecku jsou ve vyšších polohách komunikace špatně sjízdné, padají větve a stromy, řidiči podle správy a údržby silnic musejí počítat se zdržením. Hasiči stromy průběžně odstraňují. Ve vyšších polohách Šumavy leží zbytky rozbředlého sněhu.

 

8:16 Ve výše položených oblastech Pardubického kraje leží na silnicích sníh. Lokálně se také může objevit náledí nebo námraza, informují krajští silničáři. V Pardubicích začala naplno jezdit městská doprava, provoz vlaků na hlavním železničním koridoru je kvůli ledu na trakčním vedení omezen.

 

8:10 Provoz tramvají v Praze, které v úterý nejezdily kvůli namrzlým trolejím, byl dnes částečně obnoven. Brzy ráno se do ulic vrátilo 11 tramvajových linek, po 07:00 k nim přibyly další čtyři. V současné době tak lidé v Praze mohou opět využít k cestování tramvaje číslo 1, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 17, 18, 20, 22, 26.

 

7:59 Silnice druhých a třetích tříd na výše položených místech jižní Moravy jsou sjízdné se zvýšenou opatrností. Hlavní tahy i dopravní tepny v Brně jsou bez potíží průjezdné.

 

7:52 Výstraha meteorologů z ČHMÚ stále platí až do dnešních 18:00. V Česku na většině území kvůli ledu a námraze přetrvává na většině území nízký stupeň nebezpečí. 

 

 

7:48 Na Prostějovsku zůstává i nadále uzavřen úsek Drahany - Niva, Žárovice - Drahany a Myslejovice a Otaslavice. Ostatní vozovky v regionu jsou holé a mokré, místy však na cestách leží zbytky rozbředlého sněhu nebo tenká vrstva sněhu krytá posypem.

 

7:43 "Kalamitní stav trvá do 08:00, poté se rozhodne, co bude dál. Ještě mohou být problémy kvůli namrzlým stromům. Cesty však již nenamrzají, nic totiž nepadalo. Všechny úseky jsme objížděli," řekl dnes ČTK dispečer přerovské správy silnic. Podotkl, že na Přerovsku leží na některých vozovkách ve vyšších polohách zbytky rozbředlého sněhu. "Vše je sjízdné se zvýšenou opatrností," uvedl dispečer.

 

7:36 Námraza a ledovka komplikuje dopravu na Vysočině i dnes ráno. Stromy spadlé kvůli silné námraze stále blokují provoz na silnicích mezi Ostrovem nad Oslavou a Bohdalcem, ze Smrčné do Větrného Jeníkova a z Velké Bíteše do Jinošova. Kvůli spadlým drátům elektrického vedení je neprůjezdná silnice z Bítovánek na Římov. Spadlé stromy uzavřely také silnice z Opatova do Heraltic, z Mohelna do Kramolína a z Bítovánek do Cidliny. Provoz se už podařilo obnovit na silnici z Kněžic do Zašovic.

 

7:31 Aktuální přehled prvních ranních dálkových vlaků Českých drah jedoucích dnes po tratích zasažených kalamitou:

 

 

7:26  Dvě silnice třetí třídy na Kroměřížsku musely být v noci na dnešek uzavřené kvůli popadaným stromům. Jedná se o méně užívané úseky ze Zdounek na Bunč a z Kostelan na Bunč. Prvně jmenovaná komunikace byla v těchto dnech uzavřena už dříve kvůli ledovce. Ostatní silnice ve Zlínském kraji jsou sjízdné, řidiči by ale měli jet opatrně.

 

7:22 České dráhy dnes nevypraví kvůli ledovce stejně jako v úterý stovky spojů. Největší problémy přetrvávají ve středních Čechách, na střední a jižní Moravě a na koridoru Praha - Morava. Dopravu na Brněnsku nově komplikují stromy, které padají na koleje, a na Havlíčkobrodsku se železničáři potýkají s námrazou.

 

7:14 V Královéhradeckém kraji silničáři varují motoristy před možností výskytu lokálních námraz na Rychnovsku, na silnicích Orlických hor leží ujetá vrstva rozbředajícího sněhu. V ostatních regionech Královéhradeckého kraje je povrch silnic mokrý

 

7:06 Se zvýšenou opatrností jsou v Plzeňském kraji sjízdné všechny silnice. Lokální problémy stále způsobují stromy a větve, které popadaly zejména na jihu kraje, tedy na Klatovsku a Domažlicku. Všechny údržbové vozy jsou v terénu, teploty se v regionu pohybují kolem nuly, stejné to zůstane také během dne.

 

7:04 Námraza se může místy vyskytovat na některých silnicích Libereckého kraje. Vozovky jsou sjízdné se zvýšenou opatrností, vyplývá z informací od silničářů. V noci místy slabě sněžilo, připadlo do jednoho centimetru sněhu. Na Českolipsku a v nižších polohách mrholilo.

 

6:53 V Brně je v současné době nad nulou, a tak se situace výrazně zlepšila. Podařilo se zprovoznit téměř všechny tramvajové linky. Ze 13 trolejbusových linek jich jezdí 5. Aktuální informace naleznete ZDE.

 

6:39 V Praze je hromadná městská doprava stále velmi omezena. Podívejte se na aktuální seznam náhradních spojů: 

 

 

6:28 Trvá kalamitní stav na silnicích Přerovska a Prostějovska a kalamitní stav vyhlášený energetiky na Chrudimsku. Ledovka se může podle meteorologů tvořit na většině území ČR až do dnešního večera.

 

Podívejte se na reportáž z úterních Televizních novin: 

 

Podle meteorologů by měl dnes místy slabě padat sníh, který má od východu přecházet v déšť. Ledovka se má zpočátku tvořit místy, pak už jen ojediněle. Teploty se budou držet kolem nuly. Kalamitní situaci v České republice jsme sledovali i včera, jak to vypadalo - se podívejte ZDE

 

ČTĚTE TAKÉ:

Zamrzlá nádhera: Magické snímky Benátek pod ledem

Je tady zima! raduje se Lucie Vondráčková. Podělila se o úžasné zasněžené fotky

pet tn.cz / ČTK