Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

zkuste s námi!

NOVÝ RECEPT LÁDI HRUŠKY: Superrychlé knedlíky bez vaření!

Zdroj: TV Nova

Superrychlé knedlíky skutečně zvládnete udělat za čtvrthodinku. A nejen to, půjde to i bez vaření ve vodě. Vyzkoušejte nový recept Ládi Hrušky...

Tenhle recept se vám bude hodit pro nečekané návštěvy. Zvládnete s ním vykouzlit tvarově netradiční knedlíky během několika minut a ještě k nim během "vaření" udělat třeba nějakou sezónní omáčku.
 

Hned na začátku vaření byste si měli promyslet formu, ve které knedlík budete dělat a která mu nakonec dá i tvar. Protože knedlík budete dávat do mikrovlnky, rozhodně můžete vyloučit všechny plechové či kovové formy. Do mikrovlnné trouby je dát nesmíte. Osvědčenou formou je třeba ta na bábovku, například ze skla, silikonu nebo keramiky.
 

 

A teď už k vaření. Do mísy si nakrájejte jeden a půl včerejšího rohlíku na kostičky. Přisypte jeden a půl čtvrtlitrového hrnku hrubé mouky a dva žloutky. K tomu přidejte asi půl lžičky soli a půl prášku do pečiva (cca 1 lžička). Všechno zalijte jedním a půl hrnkem studeného mléka a promíchejte. Potom ušlehejte dva bílky, které vám z vajec zbyly a opatrně je vmíchejte do připravené hmoty.
 


 

Teď přišel čas na formu a "vaření". Vybranou formu vymažte máslem a vysypte hrubou moukou. Opatrně do ní přesuňte knedlíkové těsto a vložte do mikrovlnné trouby. Výkon mikrovlnky nastavte na 750W a dobu vaření na 8 minut.
 

 

Když se trouba vypne, počkejte minutu dvě než se těsto uklidní. Knedlík pak špejlí nebo párátkem propíchejte a vyklopte na talíř. Knedlík nakrájejte a můžete hned podávat. Celková cena? Jen 19 korun!

 

ČTĚTE TAKÉ:

Co vaří Dara Rytmusovi k snídani? Pěkné dobroty!

Láďa Hruška vařil pro Michala Davida: Podívejte se, jak hitmakerovi chutnalo

tn.cz / ČTK / gar