nemají se špatně

PŘEHLED: Tyto platy a odměny dostávají úředníci na vládě!

Vladimír Špidla s Pavel Bělobrádek
Zdroj: TN.cz
Premiér Bohuslav Sobotka v minulém roce využil služeb 29 poradců, kterým šéfoval Vladimír Špidla (vlevo)
Téma:

Zlaté časy téměř milionových odměn na Úřadu vlády sice skončily, i tak si ale vrcholní úředníci kabinetu přijdou na slušné peníze. Nejvíce logicky pobíral vedoucí Úřadu vlády Pavel Dvořák.

Úřad vlády zveřejnil platy a odměny svých vysokých úředníků. Vedoucí Úřadu vlády Pavel Dvořák v průměru včetně odměn vydělával 121 617 korun měsíčně. Je to jen o něco málo než jeho šéf - premiér Bohuslav Sobotka. Předseda vlády totiž pobírá plat ve výši 150 tisíc korun hrubého měsíčně.

 

Více než sto tisíc měsíčně pobírali náměstci - Miluše Tvrzská, Arnošt Marks a Kateřina Valachová. Ti pobírali základní platy mezi 79 až 83 tisíci korunami, s odměnami však jejich příjem přepočtený na měsíc byl vyšší než sto tisíc. Vysocí vládní úředníci dostali loni prémie mezi 202 až 362 tisíci korunami za rok.

 

 

 

Premiér Bohuslav Sobotka v uplynulém roce využil devětadvaceti poradců. "Šest z nich je zaměstnáno v Odboru poradců a poradkyň předsedy vlády. Další spolupracují jako externí poradci," píše se v tiskové zprávě Úřadu vlády.

 

 

V další tabulce se můžete podívat na to, jaké platy a odměny dostávali vrcholní vládní úředníci v roce 2013. Velká část úředníků se v tom roce vyměnila po pádu vlády Petra Nečase a jmenování úřednické vlády Jiřího Rusnoka.

 


NEPŘEHLÉDNĚTE:

Platy herců, které vás šokují! Kolik brali Menšík, Marvan nebo Sovák?

Čtyřicet tisíc za vystoupení pro děti s rakovinou. Michal Nesvadba si prý nechá platit za charitu

Související témata:
TN.cz / hmr