Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Vila sem, vila tam

Realitní bůh Mynář: Za hubičku koupil další dům. Vedle Hradu!

Hradní kancléř Vratislav Mynář nekoupil podezřele výhodně jen honosnou prvorepublikovou vilu v pražských Strašnicích, ale i dům na Jánském vršku, který se nachází v blízkosti Pražského hradu.

Hradní úředník Mynář je v posledních dnech v centru pozornosti nejen kvůli tomu, že se bude ženit s o mnoho mladší a atraktivnější Alexandrou Noskovou, která mu na svět brzy přivede potomka, ale hlavně kvůli tomu, že vlastní podezřele levně koupené nemovitosti.

 

 

Prezident Miloš Zeman už vyzval Mynáře, aby vysvětlil podivnou koupi vily ve Strašnicích. Vilu koupil za 5,5 milionu od advokáta lobbisty Romana Janouška Víta Širokého, přitom je ale její tržní cena několikanásobně vyšší.

 

Vysvětlování mu ale neulehčí ani skutečnost, že vlastní i čtyřpatrový dům na Jánském vršku - a to za pouhých 12 milionů korun. Jeho tržní hodnota je přitom odhadována na 70 milionů korun. Nejprve koupil v roce 2003 její polovinu a o pár let později druhou od Prahy 1.

 

GALERIE: Dům Vratislava Mynáře na Jánském vršku

1
/
6
Zdroj: TN.cz/Jakub Deml
Dům Vratislava Mynáře na Jánském vršku - 6

 

Mynář najde luxusní bydlení za hubičku i pro vás! Najmout si ho můžete ZDE!
 

Prezidentův kancléř se zatím hájí poněkud neurčitě. "Pracuji v normálním právním prostředí. K vile jsem měl normální kupní smlouvu a v žádném případě si nemyslím, že byla nějak zvlášť výhodná. Každá mince má dvě strany. Někomu se to zdá málo, někomu moc. Já říkám: někdo je šikovnější, někdo míň," řekl Mynář v rozhovoru pro deník Blesk.

 

 

Tím výčet jeho nemovitého majetku ale nekončí. Patří mu také klíčové budovy v lyžařském areálu v Osvětimanech na Zlínsku. Peníze na tento projekt získal částečně z rozpočtu ministerstva školství a pomocí dotací z Evropské unie.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Hit internetu: Miloš Zeman se fotil s černovlasou kráskou

pet TN.cz