Upřímnou soustrast

SMUTNÁ ZPRÁVA! Zemřela Konopníková ze Slunce, seno...

Marie Pilátová alias Konopníková

Ve věku nedožitých 94 let zemřela jedna z populárních postav trilogie Zdeňka Trošky Slunce, seno... Marie Pilátová, která hrála starou Konopníkovou. Smutnou zprávu potvrdil i režisér filmů z jihočeských Hoštic.

Boje Konopníků a Škopků v jihočeských Hošticích jsou legendární. Bohužel v úterý odpoledne zemřela další z představitelek těchto nesmrtelných filmů. Ve 93 letech zemřela Marie Pilátová, která hrála ve filmech starou Konopníkovou, tedy mámu Venci Konopníka. Informaci potvrdil portálu TN.cz i režisér filmů Slunce, seno... Zdeněk Troška.

 

"Byla do poslední chvíle velice živá, ještě minulý týden v Hošticích kácela ze sekerou šeříky," řekl TN.cz smutný Troška.

 

I přes svůj pokročilý věk byla stále vitální. Ještě v létě nám ochotně poskytla rozhovor a zavzpomínala na natáčení i na to, jak ji filmy v podstatě změnily život.

 

 

"To víte, když proběhly v kině ty filmy, jezdila sem celá procesí. Lidé to ale přeháněli. Lezli nám na zahradu, aby se pořádně podívali na místa, kde se natáčelo. Takže jsme si museli zvýšit ploty," usmvíala se.

 

Bohužel Marie Pilátová už radost nerozdá, v úterý 20. ledna ve věku 93 let zemřela!

 

 

ČTĚTE TAKÉ:

Blažena o natáčení Slunce, seno, jahody: S Milunou se neměly rády ani ve skutečnosti

Má pravdu? Blažena ze Slunce, seno tvrdí, že Helena Růžičková byla zlá a bila ji

TN.cz