Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Starala se o něj

Chlapečka někdo hodil do krabice, zachránila ho kočka! VIDEO

Svět má novou hrdinku! Stala se jí kočka žijící na chodbách činžáku, která vlastním tělem chránila a zahřívala sotva tříměsíčního chlapečka, kterého někdo jen tak odhodil do papírové krabice.

Obětavá kočička žije v ruském městě Obninsk. Jejím domovem jsou chodby a schodiště místního činžáku, kde se o ni střídavě starají nájemníci.


Jejím domovem je papírová krabice, do níž se jí nedávno "přistěhoval" nečekaný spolubydlící, píše portál Russia Today. Do bedny totiž někdo odložil sotva tříměsíčního chlapečka.


Kočka nejspíš poznala, že má kojenec potíže a nesnaží se jí vystrnadit. Proto hocha několik hodin hlídala a zahřívala vlastním tělem. Zároveň hlasitě mňoukala, aby na sebe a chlapce někoho upozornila.


Její nářek nakonec zaslechla jedna z obyvatelek domu, která si nejdřív myslela, že kočce někdo ubližuje. Když ovšem do krabice nahlédla, objevila uvnitř právě odloženého kojence. A i když byl velmi chladný den, chlapeček byl prý zahřátý.


Žena, která se živí jako zdravotní sestra, dodala, že vedle hocha ležela taška s plenami a dětskou výživu a že chlapec byl čistý a dobře živený.

pez TN.cz