Že je pes opravdu nejlepším přítelem člověka a stará láska nerezaví, dokazuje příběh mariňáka Sama a fenky labradora Belle. Voják se totiž fenky ujal poté, co ji armáda poslala do důchodu.
Seržant Sam Wettstein sloužil spolu s Belle v Afghánistánu sedm měsíců - hledali bomby nastražené talibanci. A seržant od mariňáků se nijak netají tím, že Belle byla jedním z důvodů, proč v nepřátelské zemi vydržel bez toho, aniž by se zbláznil.
Po sedmi společně strávených měsících se ovšem Sam a Belle museli rozloučit, protože je pracovní povinnosti zavedly každého jinam.
Ale když se mariňák, který stále slouží, nedávno dozvěděl, že jeho čtyřnohá parťačka chystá do armádního důchodu, neváhal ani na moment a začal řešit, jak Bele získat jen pro sebe.
A s pomocí dobrovolnických organizací to klaplo. Sam a Belle se v pátek znovu shledali na letišti v San Diegu. "Cítil jsem, že nejsem úplný, že mám uvnitř nějakou díru. Tu jsem teď zaplnil," neskrýval dojetí třiadvacetiletý Wettstein. Nadšená byla kromě fenky i vojákova manželka Jessica, která se o labradorku bude také starat.
NEPŘEHLÉDNĚTE:
Stát obnoví povinnost chodit na vojnu. A nově i pro ženy!
Jan Musil: Do chlapa jsem se poprvé zamiloval na vojně!
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz