Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

ohrožení života

Zuřiví kanci znovu útočili v Praze: Zuzaně zachránili život její psi!

Divoké prase
Zdroj: Thinkstockphotos
Ilustrační foto

Divoká prasata v hlavním městě znovu zaútočila na člověka. Tentokrát se to stalo na Černém Mostě. Zuzana Dvořáčková tady zrovna venčila své psy a nebýt jich, mohla dopadnout hodně špatně. Informoval o tom Blesk.

Zuzana venčila své tři fenky boxera ve středu večer na Černém Mostě. Když byla asi sto metrů od domova, uslyšela šustění. Pak si všimla, že se proti ní řítí divočák. "Běžel zepředu proti mně, přímo na mé břicho," popsala žena pro Blesk. Po chvíli se objevil ještě druhý divočák.

 

Čtyřiapadesátileté ženě bylo jasné, že před divokými zvířaty neuteče. Rozhodla se proto pro zoufalý čin - rozběhla se proti jednomu z divočáků. Mávala rukama a křičela, doufala, že tak zvíře zažene. A jeden z divočáků se skutečně dal na útěk.

 

 

V té chvíli už přispěchaly na pomoc paničce její tři fenky. "Zachránily mě," svěřila se Zuzana. Jedna se zakousla kanci do zadku, druhá do boku. Tu třetí bohužel divočák nabodl a odhodil asi dva metry. Zuzana se proti němu rozběhla s klackem v ruce, pak utekl.

 

Nebýt psů, Zuzana mohla dopadnout hodně špatně. Je přesvědčená o tom, že mohla přijít o život. Hřbet zvířete jí totiž sahal až pod prsa. Fenka musela podstoupit operaci a skončila s osmi stehy na břichu.

mom TN.cz