Domácí

Žena nabourala do stáda divočáků. Experti ji chválí za správnou reakci!

Kuriózní nehodu vyšetřuje policie v Liberci. Řidička na silnici spojující Liberec s Děčínem v noci na pondělí srazila hned tři divoká prasata najednou. Škoda jde do statisíců.

"Byla to rána jak z praku! To vám zdemoluje předek auta," uvedla řidička automobilu. Řidička se dvěma spolucestujícími jela z Liberce do Rumburku. Za obcí Bílý Kostel jí do cesty vběhlo stádo divokých prasat.

"Ta zatáčka mi dala asi tak pět metrů na to, abych si všimla, že tam nějaká prasata běží," popsala žena, která auto řídila. "Probudil mě náraz, kdy tam byla tři prasata. Sejmuli jsme je všechny," doplnil jeden ze spolucestujících.

Řidička naštěstí dodržela všechna doporučení expertů. Ti radí nestrhávat auto mimo vozovku, kde mohou být stromy a další životu nebezpečné překážky.

Související obsah

Čelní srážky se zvěří končívají smrtí jen výjimečně. V roce 2007 ve Svoru na Českolipsku přebíhalo silnici stádo jelenů. 90kilový osmerák proskočil přímo do kabiny. Střechu vozu sroloval, jako by byla z papíru. Řidič zemřel. Spolujezdkyně se zranila.

Před deseti lety srazila řidička zatoulaného losa na silnici z Liberce do Prahy. Kuriózní nehodu přežila. "Se vystřelily airbagy. Kdyby to zvíře stálo, tak asi jsme mrtví," zhodnotila tehdy účastnice nehody.
 

Ivan Berka / klma, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události