Pro dvojici alpinistů, kteří uvízli na lezecké cestě Königsjodler v Berchtesgadenských Alpách v rakouské spolkové Salcbursko, musel přiletět vrtulník. Ve čtvrtek krátce po poledni zavolali záchranáře s tím, že nemohou kvůli obtížnosti a délce via ferraty již dále pokračovat. Informovala o tom v tiskové zprávě Salzburská policie.
„Při tísňovém volání byly vyslány souřadnice horolezců v nouzi. Pro dobře vybavené alpinisty tak bylo možné vyslat salzburský policejní vrtulník, který je na laně dopravil nezraněné do údolí,“ uvedla salzburská policie.
Jen v průběhu letošního srpna se již jedná o několikátý případ, kdy se čeští turisté dostali při túrách v Alpách do problémů. V úterý zahynula při horské túře u obce St. Nikolai im Sölktal na severu spolkové země Štýrsko 25letá Češka, která uklouzla v okamžiku, kdy pózovala svému příteli při fotografování a zřítila se do hloubky 150 metrů.
V polovině srpna zemřela 25letá žena při cestě z vrcholu Drachenwand, který se nachází zhruba 20 kilometrů východně od Salzburgu. Ženě, která byla součástí osmnáctičlenné skupiny, se v náročném terénu zřejmě smekla noha a zřítila se z výšky zhruba 50 metrů na dno rokle Saugraben.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz