Fotbal

Když vládnou paradoxy

Když vládnou paradoxy
Zdroj: tn.cz / ČTK

Hledání nového českého trenéra je opravdovou fraškou. Server tn.cz vám předkládá několik důvodů proč.

Předseda ČMFS Mokrý je sice prvním mužem českého fotbalu, jeho slovo ale nemá žádnou váhu. Je pouze loutkou Košťála, který jej sestřelí kdykoli se mu zachce, většinou velmi nevybíravým způsobem.

V hlavní roli Košťál

Košťál demonstrativně opustil funkci reprezentačního manažera po neúspěšném EURO. Jako samozvaný král ale vybírá nového kouče, i když už nebude součástí týmu. Košťál tvrdí, že jej k tomuto úkonu nominovali kolegové.


Veleúspěšný Karel Brückner byl dlouhou dobu Košťálovým oblíbencem, kterého „šedá eminence“ českého fotbalu podržela i v těžkých chvílích. Když se ale Brückner rozhodl pomoci a vrátit se alespoň dočasně na lavičku, než se najde nový trenér, Košťál jeho vůli rázně změnil.

Zeman – spasitel, nebo padající kometa?

Mezi odborníky, fotbalovou veřejností a dokonce ve výkonném výboru se ozvaly hlasy, volající po angažování asi nejznámějšího českého trenéra Zdeňka Zemana. Bohužel, podle Košťála je za zenitem. Jaký paradox – když se o něco později bývalý trenér několika italských velkoklubů upsal CZ Bělehrad, vítali jej rovnou jako spasitele celého srbského fotbalu.


Hledání nového národního trenéra je fraškou v pravém slova smyslu. Paradoxní je, že právě peníze, které vydělá reprezentační výběr, jsou základním stavebním kamenem rozpočtu českého fotbalu.

Jedna ruka neví, co dělá druhá

A zase ty finance. Jak spolupracuje nejužší vedení ČMFS? Místopředseda Kubíček pro tn.cz prohlásil, že na zahraničního trenéra nejsou peníze, šéf svazových financí Vacek se mu na dálku vysmál. Železná rezerva je prý okolo sta milionů korun.


Paradox poslední. Muž, jenž bude podle všeho ve čtvrtek výkonný výborem zvolen reprezentačním koučem, na jaře prohlásil, že se na lavičku vrátit rozhodně nehodlá. Ano, tato slova patří Jozefu Chovancovi, který po odvolání Michala Bílka chvíli vedl fotbalisty Sparty. Potvrzuje tak schizofrenní postoj svazu. Do koncepce se opravdu bude hodit.

dfk, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události