Motorsport

Coultharda vystřídá u Red Bullu Vettel

Stáj Red Bull potvrdila, že v příštím ročníku nahradí odcházejícího veterána jednadvacetiletý Němec.

Sebastian Vettel se k Red Bullu připojí ze sesterské stáje Toro Rosso. Týmovou dvojici bude tvořit, stejně jako doposud David Coulthard, s Markem Webberem. „Jsem hrdý na to, že se připojím ke stáji Red Bull. Vždycky je dobré, když takhle dopředu víte, kde budete příští sezonu,“ uvedl bezprostředně po uzavření dohody nadějný německý jezdec na oficiálních stránkách seriálu.Vettel: Skvělý přestup!

„Cílem každého jezdce je být v týmu, který má velkou šanci soutěžit s těmi nejlepšími,“ řekl Vettel a dodal: „V posledních několika letech Red Bull potvrdil svůj velký potenciál, takže je to pro mě skvělý přestup.“


Německý jezdec ale nejde do neznámého prostředí, součástí rodiny Red Bullu je už dlouho. V juniorce týmu působí od roku 2000. „Vždycky jsem měl tu nejlepší podporu. Doufám, že vše zúročím v příští sezoně, i když je stále ještě spousta věcí, kterým se musím ve formuli jedna naučit,“ vyprávěl. Nezapomněl poděkovat ani své současné stáji Toro Rosso.

Šéf stáje: Logický krok

„Jsme velice potěšeni, že můžeme u nás Sebastiana přivítat. Vzhledem k tomu, že je součástí naší organizace už dlouho, jedná se o logický krok,“ uvedl šéf stáje Red Bull Christian Horner. Podle něj je sice Vettel ještě nezkušený, přesto už prý prokázal mnoho schopností a především svou rychlost. „Teď máme konkurenceschopnou dvojici jezdců pro ročník 2009,“ hlásí hrdě Horner.


Vettel debutoval ve formuli 1 v roce 2007 v barvách BMW. Zastoupil tehdy zraněného Roberta Kubicu při Velké ceně USA. Od té doby absolvoval v nejprestižnější automobilové soutěži světa 17 závodů, posbíral zatím 11 bodů. Jeho dosavadním nejlepším umístěním je bramborová příčka z VC Číny v minulém roce.

SEBASTIAN VETTEL:

Datum a místo narození:
7. března 1987 v Happenheimu

Stáj:
Toro Rosso

Počet Velkých cen:
17

Získané body:
11

Nejlepší výsledek:
4. ve VC Číny

Průběžné pořadí v této sezoně:
15.

Získané body v této sezoně:
5

dfk, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události