Fotbal

EXPERTI: Rada potřebuje čas a kvalitní tým lidí

Bezprostředně po zvolení Petra Rady koučem české reprezentace oslovila redakce tn.cz fotbalové experty.

Čeští trenéři, fotbaloví odborníci i bývalí reprezentanti dostali shodné tři otázky:

1. Co si o zvolení Petra Rady novým koučem myslíte, vyvolalo to ve vás nějaké emoce?

2. Kdo byl váš favorit na reprezentačního trenéra?

3. Co zvolení Rady znamená pro směřování reprezentace, změní se něco? Může být jeho výhodou, že u reprezentace působil v roli asistenta?

WERNER LIČKA
, generální manažer Baníku Ostrava:

1.
Žádám především změnu systému. Teď se jen vyřešilo, kdo bude odpovědný za A mužstvo, kdo splní ten úkol, kterým je postup na MS 2010, ale otázka systému vyřešena není.

2.
S osobou Petra Rady nemám žádný problém. Jeho zvolení je i svým způsobem logické, protože s týmem pracoval, mužstvo zná. Určitě ví, co udělal dobře a co špatně, je tam určitá návaznost. Přeji mu hodně štěstí a může počítat s naší maximální spoluprací.

3.
Já si myslím, že to výhoda je, ale bude záležet na něm, zda ji využije. Ale naše národní mužstvo není v situaci, že by se tam měla hodit nějaká bomba a celé to překopat. Mužstvo se neustále přestavuje od roku 2006 a já myslím, že ta přestavba je úspěšná. Je výhoda, že se s hráči zná a že bude vycházet ze své práce dál a ze svého stávajícího kádru. Je to těžký úkol, ale já si myslím, že ho zvládne. Systém jeho a A mužstva musí zapadat do systému na svazu. Pozice hlavního trenéra je spíše o manažerství, o způsobu získávání informací, sledování, selekci. K tomu potřebujete štáb lidí.

ANTONÍN PANENKA
, internacionál a mistr Evropy z roku 1976:

1.
Já jsem dával větší šanci Jozefu Chovancovi, protože to pro nás už jednou dělal a myslím, že ani Sparta by mu nedělala překážky při uvolnění. Rada je mladý a ambiciózní trenér, musí ukázat, co v něm je.

2.
Já bych dal hlas Chovancovi.

3.
Má určitou výhodu, že v týmu byl jako asistent. Ale na druhou stranu hlavní trenér je něco jiného než asistent. Na týmu se musí ukázat nějaká jeho vize a jeho výběr hráčů. Ale to vše ukáže čas.

VÁCLAV NĚMEČEK
, bývalý reprezentant a vicemistr Evropy z roku 1996:

1.
Mě osobně to nechává chladným. Přeji Petrovi hodně štěstí, hlavně by měl mít pevnou ruku. Nejdůležitější bude udržet disciplínu.

2.
Mým jednoznačným favoritem byl Ivan Hašek.

3.
Raději se k tomu nechci moc vyjadřovat, jestli mi rozumíte. Mělo by se něco změnit, velmi v to doufám.

hrc, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události