Motorsport

Návrat na okruh v Hockenheimu

Formule 1 se po roční pauze vrací na slavný německý okruh.

Šampionát je vyrovnaný, jezdce čeká souboj o každý bodík

Stáje Ferrari, McLarenu a BMW si to rozdají v ostrém souboji o body do šampionátu Formule 1. Lewis Hamilton z McLarenu a oba jezdci Ferrari mají na svém kontě stejný počet bodů (48). Čtvrtý Robert Kubica má pouze o dva body méně a rozhodně nebude chtít zklamat německé fanoušky stáje BMW. Je téměř jisté, že vítěz se stane i celkovým lídrem F1.Massa pod tlakem

Jezdci Ferrari Fellipe Massovi se minulá Velká cena vůbec nevydařila. V Británii mu nevyšla už kvalifikace, po které startoval do závodu z deváté pozice. Samotný závod pak pro něj byl malou tragédií. Sice dojel jako poslední – třináctý, ale na mokré trati se několikrát ocitl mimo trať a několikrát se svým vozem skončil v hodinách. Nyní doufá, že vše napraví a předvede kvalitní výkon.

Premiéra Lewise Hamiltona

Hamilton v Hockenheimu nikdy ve Formuli 1 nezávodil. V minulém roce se totiž v Německu jelo pouze na Nürburgringu v rámci VC Evropy. McLaren navíc v Hockenheimu nezvítězil dlouhých deset let, naposledy se to povedlo Finu Miku Häkkinenovi v roce 1998. "Chci zde odjet dobrý závod. Bylo by skvělé, kdybychom v závodě obsadili první dvě místa," nechal se před jubilejní desátou velkou cenou této sezony slyšet ambiciózní Hamilton.

Čeká nás opět „mokrý“ závod?

V Hockenheimu panuje oblačné počasí a stejné podmínky se předpokládají i pro celý zbytek týdne. Jaký vliv to bude mít na výkony jezdců teprve uvidíme.

Okruh Hockenheim

Závod bude trvat 67 kol. Každé kolo měří 4,574 kilometru. Jezdci, kteří závod dokončí, tak ujedou 306,458 kilometru. Držitelem rekordního času kola je finský jezdec stáje Ferrari Kimi Räikkönen, který zde v roce 2004 zajel čas 1:13:780.

jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události