Motorsport

Red Bull X-Fighters se představili v Madridu

Čtvrtý podnik motokrosového Red Bull X-Fighters zavítal do Španělska. Mezi dvanácti vyvolenými nechyběl ani český jezdec Petr Pilát.

Ještě ani nestačila vyprchat vítězná euforie z mysli španělských fanoušků po úspěchu národního týmu na fotbalovém EURU a už tu měli další nášup. V nejslavnější býčí aréně světa v madridské Plaza de Toros de Las Ventas se jel čtvrtý podnik motokrosového Red Bull X-fighters.

Pilátova bezchybná jízda

Po čtvrtečních kvalifikačních jízdách, které ovládl Švýcar Matt Rebeaud, bylo na programu finále. Z prvního kola postoupili do čtvrtfinále francouzští bratři v triku Thomas a Charles Pagésovi, Američan Jeremy Lusk a hlavně český jezdec Petr Pilát. „Pilník“ předvedl v minutu a půl dlouhé jízdě parádní triky včetně perfektního cliffhangera a polibku smrti. Přes Němce Bustyho Woltera ho poslali 4 rozhodčí z 5 do dalšího kola. Jenže v něm už čekal na sedmnáctiletého českého ridera zkušený Matt Rebeaud. Ale pojďme po pořádku.

„Nečistá hra“ v podání Američana Luska

Nejprve se vypořádal Robbie Maddison v poměru 5:0 s mladším ze sourozenců Pagésových, Thomasem. Ve druhém souboji se potkali Lusk a domácí hvězda Danni Torres, který měl mít jednoznačnou podporu fanoušků. Jenže vypočítavý Američan použil trochu nečistých praktik. Oblékl si dres místního fotbalového klubu Real Madrid, čímž získal alespoň část fanoušků na svoji stranu. Možná i to mu pomohlo k postupu přes Torrese, který měl pro změnu španělský národní dres.

Český David proti švýcarskému Goliášovi

Nespokojeným fanouškům se dostalo částečné satisfakce o chvíli později. Z další dvojice šel po pádu Charlese Pagése dál norský jezdec André Villa, který je tak trochu místní. Rodák z Lillehameru totiž žije už čtyři roky ve španělském Alicante. Pak už přišel na řadu poslední duel, ve kterém stál David proti Goliášovi, resp. Petr Pilát proti Mattu Rebeaudovi. Mýtus se bohužel neopakoval, takže Pilát musel zklonit hlavu před papírově silnějším Rebeaudem.Rebeaud završi hattrick

Semifinálové jízdy dopadly podle předpokladů. Villa, který nastoupil proti Luskovi, měl znovu usnadněnou pozici. Jeho soupeř se totiž opět poroučel k zemi. Ačkoliv Rebaud v souboji s Maddisonem tuto výhodu neměl, tak přesto bez problémů postoupil. Ve finálové jízdě, které trvala na rozdíl od těch předchozích dvě minuty, vypověděla paní Štěstěna smlouvu Norovi Villovi. Ten neustál jeden z doskoků a následovala chyba, která se musela na celkovém hodnocení projevit.


V tuto chvíli už bylo v podstatě rozhodnuto. V pohodě jedoucí Švýcar Rebaud po vítězství v Mexiku a USA oslavil triumf i ve Španělsku.Druhé místo bral Villa a třetí skončil Maddison. Sedmnáctiletý Pilát skončil na slušném osmém místě. Jeho chvíle však mají teprve přijít…

jvl
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události