Fotbal

"Rosa" by chtěl hrát už v září

"Rosa" by chtěl hrát už v září

Kapitán fotbalové reprezentace je třetí týden bez berlí a připravuje se v tréninkovém centru Arsenalu.

Tomáš Rosický věří, že už v září bude moci znovu začít hrát a že se vše ubírá tou správnou cestou. Kvůli zranění podkolenní šlachy a následné operaci přišel záložník Arsenalu o červnové mistrovství Evropy. Na své internetové stránce uvedl, že už tři týdny chodí bez berlí a dva týdny se připravuje v tréninkovém středisku Arsenalu v Colney.

Trenéři mě vůbec nešetří

"Plavu, posiluju, jezdím na rotopedu. Rehabilitační trenér i kondiční kouč po mě házejí v posilovně činky a zvyšují mi dávky. Příští týden asi začnu běhat, na trénink s míčem to zatím ješte není. Po rehabilitaci mě čeká ještě klasická letní fyzická příprava. Bez té mě trenér Arséne Wenger do zápasu jen těžko postaví,“ uvedl Tomáš na své internetové stránce. Zklamání, že přišel kvůli zranění o půl sezony a po následné operaci i o EURO je pryč.  "Trenéři mě na to ani nenechají myslet."

Situace v týmu

"V kabině jsme před dvěma týdny byli čtyři, teď je nás přes dvacet. A to jsou ještě někteří hráči na dovolené," uvedl Rosický.  Na mysli má určitě Španěla Fabregase. Ten má delší dovolenou, protože toho v minulé sezoně odehrál nejvíce. "Já jsem teď hodně napjatý, jestli mě s sebou kouč vezme na soustředění do Rakouska. Hrát ještě nemůžu, ale chtěl bych být s mančaftem. Jinak zbydu v kabině sám," vysvětlil hráč.

O novém kouči české reprezentace

Rosický začal za národní tým hrát v době, kdy ho koučoval Jozef Chovanec a asistentem byl Petr Rada. S Radou se setkával i v posledních dvou letech trénování Karla Brücknera. Nynější kouč české reprezentace v té době působil také v roli asistenta. "Volbu nového reprezentačního kouče jsem sledoval, ale vůbec jsem ji nevnímal jako souboj Jozefa Chovance a Petra Rady. Neznám žádného českého fotbalového reprezentanta, jemuž by se na volbě Petra Rady nezdálo něco v pořádku," řekl Rosický. Podstatné prý stejně budou výsledky, které se dělají na hřišti. Podle Rosického je Petr Rada je kouč, kterého hráči vnímají celé utkání a pořád mají pocit, že je s nimi.

Výhledy do budoucna

Petr Rada má obrovské zkušenosti nejen z ligových týmů, ale i z dob, kdy působil právě v roli asistenta reprezentačního kouče. Teď nastává situace, kdy tyto zkušenosti může naplno zúročit. "Petr Rada je takový, že do všeho jde s obrovskou vervou a dělá si všechno po svém. Teď nás čeká kvalifikace na mistrovství světa, které bude v roce 2010 v Jižní Africe. V září se ten kolotoč rozjíždí, tak uvidíme,“ uzavřel Rosický. I přesto, že ještě ani nekope do míče, má kvalifikace plnou hlavu.

jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události