Motorsport

VC Německa: Hamilton smáznul v kvalifikaci Massu

VC Německa: Hamilton smáznul v kvalifikaci Massu
Zdroj: tn.cz

Lewis Hamilton potvrdil formu posledních dnů a zvítězil v kvalifikaci na Velkou cenu Německa.

První dvě části kvalifikace nepřinesly žádná velká překvapení. Za zmínku stojí snad jenom fakt, že se na Hockenheimu příliš nedaří Williamsu, když z její druhé části nepostoupil dál Nico Rosberg. Nedařilo se ani dalšímu Němci Nicku Heidfeldovi s BMW, který nezvládl správně projet vlásenku Spitzkehre.

Co Fin, to milovník rallye

V poslední části kvalifikace obstaral vzrušení Heikki Kovaleinenm, který poslal svůj vůz mimo trať. Rallyová vložka dopadla pro Fina dobře. Mezitím zuřil boj o pole position, o které se prali vedoucí jezdci průběžného pořadí šampionátu Massa s Hamiltonem. Po prvních měřených pokusech byl nejrychlejší Brazilec, britský talent na něj ztrácel čtyři desetiny sekundy.

Lišák Hamilton převezl Massu

Ve druhém pokusu se Massa i přes chybu při nájezdu na cílové rovince zlepšil a zdálo se, že si jede pro pole position. Za bukem však číhal Hamilton, který mu v posledním kole první místo vyfouknul. "V mém posledním kole jsem dokázal jet velmi rychle a čistě. Nejvíc mě však potěšilo, že jsme dokázali zrychlit právě v momentu, kdy jsme potřebovali," komentoval Hamilton svoji ráznou odpověď na Massův nejrychlejší čas.


McLaren v předchozích dnech předvádí výrazné zlepšení. Za to prý britská stáj vděčí testování před domácí Grand Prix. "Velkému kroku kupředu v naší konkurenceschopnosti vděčíme hlavně testování na okruhu v Silverstone, " komentoval Hamilton zlepšení "Britů". 

Finská rallye podruhé

Massu napodobil při nájezdu do cílové rovinky vzápětí i Kovaleinen, který by možná mohl zkusit v budoucnosti i rallye. Navzdory chybě si dojel pro třetí místo.


Kimi Räikkönen se ve svém prvním pokusu s vozem evidentně pral, v tom druhém se zdála jeho jízda čistější, ale závěrečné sekundy kvalifikace mu radost neudělaly, když viděl, jak ho z průběžného čtvrtého místa odsouvají Trulli a Alonso.

Výsledky kvalifikace na VC Německa:

1. Hamilton (Brit./McLaren-Mercedes) 1:15,666
2. Massa (Braz./Ferrari) 1:15,859
3. Kovalainen (Fin./McLaren-Mercedes) 1:16,143
4. Trulli (It./Toyota) 1:16,191
5. Alonso (Šp./Renault) 1:16,385
6. Räikkönen (Fin./Ferrari) 1:16,389
7. Kubica (Pol./BMW-Sauber) 1:16,521
8. Webber (Austr./Red Bull) 1:17,014
9. Vettel (Něm./Toro Rosso) 1:17,244
10. Coulthard (Brit./Red Bull) 1:17,503.

jvl, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události