Fotbal

Sparta bude hrát ve žlutém

Na fotbalovém hřišti AXA arény se představili hráči Sparty v nových dresech na sezonu 2008/2009.

Nová posila pražské Sparty Patrik Berger společně s Michalem Kadlecem přišli před novináře a ukázali nové dresy na nadcházejicí sezonu.


Nová varianta venkovního dresu

Zatímco do domácích zápasů budou sparťané nastupovat v klasickém rudém dresu s bílými trenkami a černými stulpnami, venkovní varianta bude pro mnohé fanoušky šok. Michal Kadlec se představil v celožlutém dresu, protože v historii středověkých sparťanů žlutá barva symbolizovala vítězství.


Paralela s Tour de France

Stejně jako vedoucí muž Tour na sobě nese žlutý trikot, i sparťané na svém těle ponesou tuto barvu. Michal Kadlec k tomu říká, "žlutá byla barvou vítězů, takže kdyby to tak bylo i v našem případě, vůbec bychom se nezlobili." Tvrdý sparťanský bek i přesto označil za nejsympatičtější rudou barvu, která je typicky sparťanskou záležitostí.

Žluté dresy jsou přiléhavější

"Pro mě osobně je tento dres pokrokový. Materiál je hodně příjemný a je fajn, že je i přiléhavější. Je to určitě lepší, než kdyby to na nás nějak plandalo," uvedl Kadlec.

Ve žlutém už příští středu

Premiéra žlutých dresů se chystá na zápas druhého předkola Ligy mistrů, ve kterém se sparťané utkají s kazašským FK Aktobe nebo moldavským Šerifem Tiraspol. O postupujícím se rozhodne ve večerním odvetném utkání.

jpz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události