Fotbal

Trenér devatenáctky: Musíme s Němci vydržet běhat

Kouč Dovalil získal čtvrtou medaili s mládežnickými reprezentacemi. Z jakého bude kovu? Rozhodne už možná semifinále s Německem.

Jaká je nálada v kabině před semifinále mistrovství Evropy na domácí půdě?

Nálada je dobrá a bojovná. Z kluků mohl spadnout balvan v podobě postupu ze skupiny a postupu na MS dvacítek v příštím roce. Finále před domácím publikem by bylo pro trenéry a hráče odměna za odvedenou práci.

V nedělním zápase jste potřebovali k jistotě postupu získat bod proti Itálii. Po většinu zápasu jste byli lepší a ještě ve druhém poločase vyrovnávali na 2:2...

Opět se projevil rozdíl mezi seniorským a juniorským fotbalem. Senioři by už takový zápas dohráli na remízu, nebo vyhráli.

Co vás tedy v zápase potěšilo?

Máme jistou medaili a dali jsem tři góly Italům. To je pozitivní.

K postupu vám tedy museli pomoci Angličané, kteří nesměli prohrát Řeckem. Kdy jste si oddychl?

V sedmdesáté páté minutě jsme se dozvěděli, že Angličané vedou 2:0. V tu chvíli bylo jasné, že postupujeme.

Váš tým zatím táhne mladý slávistický útočník Necid. Proti Itálii také skóroval, pak měl ale na noze vedoucí branku, nedal a soupeř z protiútoku udeřil...

Byla to hezká akce. Kdybychom to proměnili, asi by utkání skončilo jinak. Velcí útočníci promění dvě šance ze dvou, ne dvě z pěti. Tomáš sice neproměnil, ale zase dal moc hezký první gól.

Proti Italům totálně zkolabovala obranná fáze, která soupeři dovolila čtyřikrát skórovat...

Obrana se nám rozpadla jako mávnutím kouzelného proutku. Proti Německu je potřeba důsledněji dostupovat k soupeřovým hráčům, naše obranná fáze musí jít rapidně nahoru. Chyby jsme si rozebrali, věřím, že to nebude taková přestřelka. Musíme se zaměřit hlavně na obrannou fázi.

Koho jste si pro semifinále přál víc – překvapení turnaje Maďary, nebo neporažené Němce?

Očekával jsem, že větší kvalita je, vzhledem k velikosti země, na straně Německa. Maďaři ale porazili Španělsko. Pro sílu mužstva také mohou hrát roli únava, karetní tresty, zranění klíčových hráčů.

Nakonec se ve středu utkáte s Německem, co už o semifinálovém soupeři víte?

Hrají fotbal, který se blíží dospělému. Vynikají klasickými německými vlastnostmi, jako je disciplína a dobrá fyzická kondice, a to vše je vyšperkované naturalizovanými hráči. Snaží se hrát na minimum doteků.

Kde tedy hledat klíč k finálové bráně?

Úspěch bude záviset na tom, zda s nimi vydržíme běhat.

dfk, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události