Motorsport

Češi nakonec uvidí nezničitelného Lorenza

Česká Grand Prix nepřijde o Jorge Lorenza, terminátora motocyklového světa.

Muž, který několikrát „vstal z mrtvých“, se po mnoha zraněních s největší pravděpodobností objeví 17. srpna na Masarykově okruhu při české Grand Prix.

V Americe si zlomil tři kosti

Poslední svědectví o jeho výjimečnosti je z Velké ceny USA. Jednadvacetiletý Lorenzo měl na okruhu Laguna Seca nehodu hned v prvním okruhu a utrpěl zlomeniny tří zánártních kůstek. Závodění však miluje příliš na to, aby přestal.


„Je to další havárie, další zranění a další moment, na který bych chtěl co nejdřív zapomenout. Jsem velmi smutný. Musím se však dívat dopředu a soustředit se na fakt, že mám celý měsíc na to, abych se dal do pořádku na brněnskou Velkou cenu,“ komentoval nešťastný pád Lorenzo.

Lorenzo sleduje Kreuzigera

Mistrovi světa v kubatuře do 250 ccm museli teď udělat radost lékaři. Sádru, kterou má na levé noze, bude moci sundat už za deset dnů. Nováček královské kategorie MotoGP Velkou cenu České republiky stihne.


Čtvrtému muži průběžného pořadí mistrovství světa zpráva evidentně udělala radost a už si dovolí i vtipkovat. "Naštěstí je dost času, abych se dal před Brnem do pořádku, i když tak nebudu mít žádné prázdniny. Alespoň si užiju v televizi Tour de France," uvedl muž, který je letos častěji v lékařských ordinacích než na okruhu.

Hrdina, nebo šílenec?

Naštěstí pro něj si však při nedělní havárii neobnovil zranění kotníku, které si způsobil při květnovém tréninku na Velkou cenu Číny. Výsledkem nepříjemného pádu byla naštípnutá kost v levém kotníku a pohmožděný pravý kotník. Zranění, které by pro mnohé jezdce znamenalo na dlouhou dobu konec se závoděním.


Španěl však nechtěl sledovat šampionát pouze z křesla obýváku. Nemohl chodit, ale v závodění mu to nezabránilo. Vždy se nechal na vozíku přivést až k motorce, ale jakmile dosedl na svůj stroj, ožil. Jsou tihle muži na létajících strojích hrdinové, nebo šílenci? Můžete si vybrat.

jvl, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události