Fotbal

Raúl chce vyhrát Ligu mistrů a opět reprezentovat

Kapitán Realu Madrid a nejlepší kanonýr Španělské reprezentace to řekl internetovým stránkám klubu.

Kouč Ferguson řekl, že to nejhorší, co by mohl Cristiano Ronaldo udělat, je přestoupit do Realu Madrid. Co si o tom myslíte?

Neslyšel jsem o tom, ale příchod do Madridu je ta nejlepší věc, která může fotbalistu potkat. Ať už se jedná o jeho kariéru, tak o jeho osobní život. Všechno, co se děje v Realu, je důležité. Já bych neměnil, proto jsem tady už čtrnáct let.

Konzultovalo s vámi vedení případný příchod hráče Manchesteru United?

Myslím, že je to brilantní hráč, který nastřílel v minulé sezoně spoustu gólů. Navíc triumfoval v Premier League i Lize mistrů. Záleží ale na vedení klubu, jestli přijde, nebo ne. Pokud o něj opravdu budou stát, budou na jeho příchodu opravdu tvrdě pracovat.

Jak se cítíte vy osobně na prahu nové sezony?

Jako každoročně jsem velmi vzrušený. Cítím se velmi dobře a věřím, že budu trénovat, jak nejlépe to půjde, abych byl připravený pomoci klubu na všech frontách, na kterých budeme bojovat. Naší první výzvou je vyhrát španělský Superpohár.

Je vaší osobní výzvou vybojovat si svými výkony návrat do španělské reprezentace?

Mým přáním je odvést svému klubu ty nejlepší služby, jako v minulé sezoně. Jestli budu v reprezentaci, nezáleží na mně. Španělsko čeká kvalifikace na mistrovství světa a každý fotbalista touží po tom, aby se ve výběru objevil. Budu pracovat tvrdě a doufat, že svou šanci dostanu.

Novým koučem Španělska se stal Vicente del Bosque, který s Realem získal dva tituly a vyhrál Ligu mistrů...

Luis Aragonés a jeho muži dostali naši reprezentaci na samý vrchol. Vicente má vynikající šanci, kterou si poté, co dokázal s Realem, zaslouží.

Jak jste prožíval letošní EURO?

Každý hráč by tam chtěl být, ale já si to užil i doma u televize. Radoval jsem se ze skvělých výkonů Španělska, obzvlášť pak po čtvrtfinále. Španělsko bylo nejlepším týmem na turnaji a zasloužilo si vyhrát. Prožíval jsem to jako každý fanoušek.

Věříte, že se v dresu své země objevíte na mistrovství světa 2010?

Bylo by to krásné, ale nyní nad tím nepřemýšlím. Nenastoupil jsem za Španělsko dlouho a jádro týmu teď budou tvořit čerství mistři Evropy. Nejkrásnější věcí na tomto světě je reprezentovat svou zemi a já pro to vždycky udělal vše, co bylo v mých silách.

Realu se v posledních letech příliš nedaří v prestižní Lize mistrů...

Mohla za to zranění i naše naivní hra. Naposledy nás překvapil AS Řím. Jedním z našich cílů je tuto soutěž v této sezoně vyhrát. Není ale naším jediným. Musíme se koncentrovat na každý zápas i každý trénink. Všichni očekáváme, že se nám tentokrát povede lépe.

Jak dlouho hodláte ještě pokračovat v kariéře?

Nejméně tři roky, na něž mám ještě platnou smlouvu. Moje budoucnost bude záviset na tom, jak se budu cítit. To, zda budu pokračovat dál, zhodnotím na konci každé sezony.

dfk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události